Druell

Je se čeho obávat, když člověku prosvítají zelené žíly přes kůži?

Je normální, když 19ti letému člověku, který má světlou kůži, prosvítají žíly? Čím je to způsobeno? Ovlivňuje to např. cvičení → hubnutí – a tím je to více vidět? Když jsou křečové žíly dědičné, můžeme tomu zasáhnout už takhle brzy, abychom ve stáří neměly takové problémy? Je třeba si v takovém případě zajít k lékaři už teď a užívat na to nějaké prášky? Je možné zajít si „jen“ na kožní, anebo vyhledat přímo nějakého specialistu na onemocnění žil? Jak moc je to závažné? Prosím o pomoc..
Doplňuji:
Ještě detail – jsem holka .) Všimla jsem si toho až teď, jelikož mám novej piercing v pupíku a pořád na něj koukám, mám na břiše vidět tyhle žíly a taky mě tim lehce vystresoval kámoš, když jsem mu ukazovala modřinu na noze, řekl mi, že jsou ty žíly strašně vidět a ať si to někam zajdu vyšetřit..

Dá se toho teda zbavit např. opálením? Ale aby toho nebylo málo, mám někde i bílé – ještě bělejší, než je moje kůže – pigmentové skvrny a chtěla jsem jít do solárka před létem, abych si udělala nějakej základ a nebyla zase spálená jak rajče.. ale nevim, jestli je to dobry napad.

Každopádně děkuju za uklidnění .D

Nejlepší odpověď
Pájo

Drulli, trochu mne zaráží, že sis toho všiml až teď (v 19ti letech).
Musím tě uklidnit, je to naprosto normální. Je to způsobeno přirozeným nedostatkem kožního pigmentu po zimě, kdy jsi pokožku nevystavoval slunečnímu záření. Nemá to nic společného s křečovými žilami ani dalšími věcmi, které tu uvádíš…
Doplňuji:
Opatrné pozvolné opálení v solárku pomůže. Chce to ale rozhodně více návštěv a pěkně pomalu po kratkých časech. Obličej a výraznější (tmavá) znaménka natřít před sluněním ochranným krémem s vysokým UV faktorem (např. http://www.le­kynainternetu­.cz/p/eucerin-sun-spf-50-vysoce-ochranny-krem-na-opalovani/. )

Další odpovědi
Sůwa

Křečové žíly sice dědičné zpravidla jsou, ale s prosvítáním žil pod kůží to nemá nic společného, není to ani otázka pigmentu po zimě. Já to mám po celý život na rukách na hrudi a bůhvíkde ještě a žádné problémy s tím nemám. Říká se tomu „mramorová kůže“ a nemoc to není.

anonym

Je to zcela normální, horší, kdyby prosvítaly modré žíly, to bys byl asi nějaký hrábě.

Michálek1245

Je to úplně v klidu. Kůže se s věkem mění, takže je naprosto normální, že dříve to bylo v pohodě a teď to začalo prosvítat. Jako ono s postupem času to nebude lepší, na to se připravte. Po třicítce jsou už i u chlapů běžné krémy na pigmentové skvrny a podobné věci. Já využívám ten od https://petra­souckova.cz/ka­tegorie/pece-o-plet/kremy/kremy-na-pigmentove-skvrny/ a musím teda říct, že funguje perfektně. 🙂