KdojeRaibek?

Je sádrokarton hořlavý?

Chci rekonstruovat dřevěnou stěnu za kamny.
Je na ní azbestové obložení (desky), vzálenost od komína cca 20 cm.
Nelíbí se mi to a mám dvě možnosti, buď sehnat jinou azbestovou desku a dát ji tam nebo jednodušší řešení přimontovat na to sádrokarton.
Okolo komína, který stěnou prochází je mezera a zbytek je vyplněn nehořlavou vatou-izolací. Pokud bych tam dal ten sádrokarton, udělal bych okolo roury komína cca 1cm mezeru a do toho vložku (zděř).
Mohu to tak udělat? Co ten sádrokarton?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle druhu sádrokartonu se mění i požární odolnost sádrokartonu. Přímo na komín bych ho asi nedával.

Další odpovědi
briketka10

za kamna bys měl použít červenou desku
zdroj :
http://www.ces­kestavby.cz/clan­ky/jake-druhy-sadrokartonu-znate-5162.html

honza19hk

Vnitřek sádroše hořlavý není-je to sádra,ale ten papír na něm ano ikdyž ne moc.
Při vysokých teplotách se začne rozpadat tak jako beton.Azbest není sice ideální ale je na tohle vhodný,dneska už možná seženeš i materiál podobný azbestu ale bez obsahu osinku.Takže není zdraví nebezpečný.

Jak správně to postavit a nevyhořet ti poradí kominík,nebo firma co prodává a montuje kotle nebo hasiči.Stačí zajít na oddělení prevence na CPS HZS vašeho kraje.

cukrar

Navrhuji řešení, dejte jakýkoliv sádrokarton, a mez deskou a dřevem nechte mezeru 1–2cm. Sádroš vydrží i plameny, ale jen krátkou chvíli. Dotek sdk a trubky do komínu taky vydží…jen trošku zčerná…ale neshoří..

Doplňuji:
nějak to uteklo…klidně můžete použít i cemnetorískovou desku Cetris.