hanayka

je ryba maso?

Blíží se vánoce a tradicí štědrovečerní večeře je ,,kapr" no a mě by zajímalo zda kapr nebo ostatní ryby jsou maso nebo jestli se řadí ještě do nějaké jiné skupiny.Děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

Ano , je to rybí maso.

Další odpovědi
quentos

„masožravci“ s oblibou tvrdí, že se ryba jako maso „nepočítá“, to je ovšem nesmysl. Rybí maso je sice daleko lehčí, lépe stravitelné a zdravější než jakékoli jiné maso, ale stále jde o druh masa.

anonym

Ryba je živočich, čili živý tvor.

Rybí maso ovšem je masem, protože je složeno krom jiného z živočišných, nikoliv rostlinných bílkovin. Tvůj dotaz může vést k tomu, že se budeš ptát, zda je masem drůbeží maso, nebo zvěřina. Odpověď bude ve všech případech stejná. Pokud jde o maso, tak se jedná vždy o svalovinu určitého zvířete, do zvířecí říše patří i ryby.

lukas.lukas

Jste normální.. ? Však to je zelenina… :D :D

atena11

jistěže je ryba maso i člověk je maso

anonym

Jedná se o maso ze sladkovodní ryby- kapra.

devitkac

Upřímně nechápu jak někdo může tvrdit, že ryba není maso. To je úplný nesmysl. My například doma rybí maso jíme poměrně často. Na rybách je super to, že se dají připravit na spoustu různých způsobů. Třeba na https://www.zachy­tame.cz/ mají skvělou sekci s recepty na pokrmy z ryb, kde mají hned několik užitečných tipů. 🙂