Coliffe

Je pro koně jedovatá túje?

Je pro koně jedovatá túje? Někde jsem slyšela že ano, někde že ne.. Kamarádka si bude pořizovat koně, ovšem na placu kde túje rostou, a není si jistá, jestli jsou nebo nejsou jedovaté..

Nejlepší odpověď
www

Ano, viz zdroj.
Doplňuji:
Briketka: to se přece píše i ve zdroji co uvádím 😉
Je kořenům a dovnitř habitu se kůň přece nedostane 😁
Tazatelka: doufám, že si dokážeš tu relevantní odpověď vybrat sama 😉

Zdroj: www.equichannel­.cz/jedovate-rostliny-nasich-parku-a-zahrad

Další odpovědi
anonym

Ano, jedovaté pro koně „túje“ je. . Co je "túje? Většinou některý druh zeravu.Kromě dalších rostlin …

http://www.equ­ichannel.cz/je­dovate-rostliny-nasich-parku-a-zahrad

Doplňuji:
briketko promiň, ale předpokládáš, že kůň bude žrát dřevo jako třeba bobr? Jehličí „tújí“ je jedovaté!!!
Tvoje odpověď je přesně z těch, které jsou špatné, ale nejvíc bodované spřátelenými nicky a přitom kdyby se podle ní někdo řídil, může jeho kůň mít zdravotní problémy nebo dokonce uhynout.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.