Je rozvod řešení? Pomuže zůžení SJM?

Dobrý den, prosím vás o radu.S manželem jsme svoji 4 roky a máme spolu dceru ve věku 3 let.Posledních pět let jsme se točili v kruhů nekonečných dluhů a splátek, které si manžel udělal za dob svého mladí.Na jaře 2010 byly dluhy konečně doplaceny a to díky podnikání manžela, který vydělává docela slušné peníze.V létě 2010 jsem znovu otěhotněla a nyní jsem v 7.měsíci.S man­želem máme docela pěkný vztah, který sice dostal pár ran díky fin.problémům, ale oba se máme pořád rádi.V prosinci si manžel bral půjčku 200.000, aby si mohl dokoupit věci pro podnikání, takže pro další výdělěk peněz a vzhledem k tomu, že ost.dluhy jsou splaceny, neprotestovala jsem.Včera mi byl doručen bohužel dopis, kde mi byla oznámena exekuce a zablokován můj účet z důvodu dluhů manžela na zdrav.pojiště­ní.Manžel taky dostal tento dopis.Sice si tam domluvil splátk.kalendář, ale už mu nemůžu po 5 letech věřit, protože je to očividne jeho povahou, že když přijde problém, tak jej neřeší dokud se nevyhrotí, takže netuším, co ještě vyplave na povrch.Ještě mám strach kvůli tomu, že bydlíme v rod.domě s mými rodiči a sice máme oddělené vchody, ale nemáme své č.p.a ikdyž nám tady nic nepatří, nevím, jestli by exekutoři nemohli vzít vybavení i jim.Dalo by se tomu předejít zúžením SJM?bohužel už mě napadl i rozvod, protože v otázkách financí je manžel absolutně nezodpovědný a prostě mám strach o střechu nad hlavou.Sice mě tato myšlenka napadla, ale nevím, jak bych po dobu rozvodu a po něm vyžila, když u druhého dítěte musím automaticky nastoupit na 4 letou variantu, takže bychom měli na vyžití 3800,– pro mě a dvě děti a vzhledem k tomu, že všchny dávky se hodnotí vzhledem k minul.roku, tak bych díkz příjmu manžela nedostala asi ani korunu.Prosím vás o radu, jak by to šlo všechno vyřešit.

Nejlepší odpověď
anonym

jak sama uvádíte rozvod vám nepomůže,jedině kontrolovat všechny účty a zda manžel platí vše co platit má,exekutoři by měli zabavit pouze váš majetek,majetek rodičů né,a jedině s manželem se domluvit na dalším postupu,protože jinak za jeho chyby budete platit i vy