Avatar uživatele
Registrovaný

Je rozsudek právoplatný?

Dobrý den,mám pro Vás zapeklitou otázku.Jeden den proběhl soud a oba účastníci soudního řízení se na místě vzdali odvolání.Druhý den jeden z účastníků zemřel,takže rozsudek nemůže mu být doručen,jak to tedy je s nabytím právní moci?A nebo je tudíž rozsudek neprávoplatný?Děkuji za odpověď.Přeji hezký den..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Výraz neprávoplatný neexistuje. Otázka ani podle mě neni zapeklitá, zapeklité je, jak to bylo.

Pokud se na místě vzdali odvolání, pak byl již vynesen rozsudek. To znamená, že tento rozsudek, mohl být vyhotoven na místě ve zjednodušené formě a doručen krátkou cestou účastníkům, takže může být doručen.

Pokud to soudce neudělal, ač se všichni, kterým svědčilo právo na odvolání, tohoto práva vzdali, pak je soudce blb. (zároveň ale nejen účastníci se mohou odvolávat)

Pokud nebyl skutečně doručen, pak nemůže nabýt právní moci. V takovém případě dle ust. § 107 občanského soudního řádu. Na místo nastupuje dědic. Ten zároveň musí přijmout stav, jaký tu je v době jeho nástupu do řízení, tzn., že se mu pouze doručí ale už se nemůže odvolat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nemáte spíš na mysli "pravomocný"?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.