Fyzik

Je rozdíl v zamykání dveří na jeden a na dva západy?

Může to vůbec něčemu pomoct? Máte s tím někdo praktické zkušenosti?

Nejlepší odpověď
gecco

Myslíš proti otevření bez oprávnění?
Jo – pomůže to proti nedestruktivním metodám odemčení – každý „západ“ znamená zdržení (zloděje apod.).
Při destruktivní metodě (odvrtání, rozlomení) je to fuk.
Doplňuji:
quentos → naopak, při bumpingu se zámek odemkne jen na jedno otočení klíče. Jestliže je zamknuto na „dva západy“, musí odemykatel „bumpnout“ ještě jednou (podobně to funguje při vyhmatávání planžetou aj.).

Další odpovědi
Funna

jasně..při zamykání na dva západy, musíš otočit 2× klíčem kolem dokola 🙂

do bytů se dá dostat rozepřením futer…takže pokud je zamžené na dva, tak je to podstatně btížnější…také pokud odemiká „profík“ zloděj, tak musí zámkem otočit také 2×…což sice není zase až tak složité, ale o chlup delší…a já např zamykám garáž na 2 západy, protože jsou tam dvoukřídlové dveře a pokud není zabezpečeno pořádně jedno křídlo západkami do futer, jdou otevřít i zamčené na jedno otočení klíčem…

quentos

Záleží na tom, jakou metodou se zloděj do dveří dobývá. Pokud použije tzv. bumping, na počtu západů nesejde :{/> http://www.as­saabloy.cz/cs/lo­cal/cz/caste-dotazy/Cylindricke-vloky/Co-je-to-bumping-metoda-Jak-se-proti-teto-metod-branit-/
Doplňuji:
gecco: jenže druhé „bumpnutí“ je jen otázkou další vteřiny…