MirKop

Je rozdíl v tom, jestli napíšu tip nebo typ ?

Já si myslím, že v tom rozdíl bude…

Nejlepší odpověď
setapouch

Ano, je v tom rozdíl. Buď je to správně nebo je to chyba. Záleží na tom, co tím tipem nebo typem myslíš.

Tip souvisí s tipováním, typ s modelem. Ještě máme typování.

Další odpovědi
Leviyah

Samozřejmě – tohle je konkrétně jedna z pravopisných chyb, co mě dokáží vyžhavit do ruda. :D

tip – ve smyslu odhad, tzn. když si něco tipneš
typ – model, nějaká varianta něčeho

anonym

Type – typ = typ, datový typ, konzervační typ, granulomatózní typ, …
Tip – tip = sázka, náznak, odhad, náměr, …

vlasecc

A pozor, nejen druh písma – tedy typ písma, ale dnes už i písmeno jako takové = typ. proto taky už odedávna technicky typografie – uměleckovýtvarně technická věda o systému tvarů písmen, ale taky písma jakotakového (mezery, poměry výšek a šířek, diakritické a interpunkční znaky, prostě vše, co je součástí psaní /tištění/ či malování písma). A je to taky hlavně věda o systému event. nové tvorby písmen písma, psaní a jeho grafického použití.
Doplňuji:
Jen se omlouvám za dvě chybičky: Jedno velké P na začátku druhé věty má být a jedna interpunkční čárka mezi posledními dvěma slovy. Zbrkle jsem to odeslal, nepřečetl, neboť spěchám. Vlasecc

anonym

Tipnout vajgla – za paštiku.