annas

Je rozdíl v tom, jak si určité skutečnosti pamatují muži a jak ženy? Proč?

Muže prý trápí to, co si ženy pamatuji, a ženy trápí to, co muži zapomínají.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Úloha muže byla po tisíciletí chránit území, potažmo tlupu či rodinu před nepřáteli, a proto se naučil vnímat prostor jako celek. Ze stejného důvodu se muž dokáže v prostoru lépe a rychleji orientovat. Žena to zvládne také, když na to cíleně zaměří svoji pozornost. Stejně tak muž spatří detaily, jestliže se je rozhodne cíleně vyhledávat. Avšak přirozeně se muž zaměří na celek a prostor a žena na lidi a detaily. Zatímco muž chránil území, úlohou ženy bylo starat se o blízké, komunikovat s nimi a rozpoznávat jejich emoce. Když žena na něco vzpomíná a ke vzpomínce se neváže žádná emoce, která by jí paměť oživila, pomohou jí právě detaily. Muž například řekne: „Vzpomeň si, bylo to takové velké náměstí, čtvercové, a vedly z něj tři ulice.“ Žena chvíli přemítá a odpoví. „Já už vím, co myslíš. Byla tam taková kovaná lavička a seděla na ní starší paní s malým psem. Nakláněla tak zvláštně hlavu na stranu…“ Oba mluví o tom samém náměstí. Ale každý z nich ho vidí a pamatuje si ho jinak.
Stále v činnosti

http://www.ze­ny.cz/clanek/sex-a-vztahy/pamet-muzu-a-pamet-zen/tisk

Další odpovědi
baghira

Muž jako bojovník a lovec má krátkodobou paměť, která efektivně řeší analýzu aktuální situace, ale co bylo, bylo, minulost je pasé.

Žena jako sběračka a ochránkyně krbu má naopak vynikající paměť dlouhodobou – musí si pamatovat, kde rostlo to dobré ovoce a kdy se na něho chce vypravit sousedka.

Geny a přirozený výběr neokecáš ani po několika tisíciletích civilizace :))

hanulka11

Myslím, že každé pohlaví nosí v hlavně jiné věci a informace a je to myslím správné. Také si neberu do hlavy věci o kterých vím, že nebudu uvažovat natož rozhodovat
.
Jsou věci ketré si člověk uloží do paměti a má je tam na celý život i když pro muže by tato věc třeba nebyla tak zásadní. /třeba se to týká narození dětí, jejich postupné krůčky a některé věci ohledně manželství v prvních letech .
Muži spíš mají v paměti pořízení bydlení , jeho vylepšování, pořízení auta či jiné dražší věci- apod. Nebudu to vyjmenovávat
jsme prostě rozdílné bytosti a mě to netrápí ,abych z toho dělala vědu.
A že se manžel zeptá na věc ,která je pro mě samozřejmá…prostě mu to připomenu a je to.

žolik

Tak to je pravda muží jsou od přírody takle nastavení to co žena považuje za nutné je u mužů maličkost,a mají v tom jasno.žena jde do podrobností ale u mužů ráno se probudí a neví co večer probírali za problém.

Zdroj: žolík