Je rozdíl mezi významy slov sňatkovost a sňatečnost?

Obě slova znějí zvláštně, volila bych raději opis – například počet sňatků a pod.

Nejlepší odpověď
annas

Slovo sňatečnost jsem neslyšela, proto jsem hledala jeho původ ve Staročeském slovníku.

  1. sňatček = expr. – neuznávané církevní společenství, sbor věřících v nepravého boha. Od toho sňatečný = sborový, vztahující se ke shromáždění; cirkevní.
  2. sňatek = shromáždění, spojení, spolek, dnes uzavření manželství.

Podstatná jména jsou příponou -ost odvozená od přídavných jmen a vyjadřují vlastnost – podobně cizost, lidskost, stejně sňatkovost.
Dnes se původní významy obou slov zřejmě nerozlišují.