Je rozdíl mezi slovem „kámoš“ a „kamarád“?

Je v těchto dvou slovech nějaký rozdíl? Jaký?

Nejlepší odpověď
annas

Je v nich rozdíl, nikoliv v hlediska významového, ale z hlediska spisovnosti, ted i jejich užití.. .

Kámoš je slovo nespisovné, slovo obecné češtiny ( patří jen do mluveného projevu), kamarád je slovo spisovné.

Další odpovědi
beer

Stručně a všeobecně – žádný.
Každý to ale může cítit a používat podle svých pravidel.

♥♥♥

V tomho asi žádný rozdíl není, ale slovo KÁMOŠ si říkají spíše lidé (děti) mezi sebou a slovo KAMARÁD spíše používají lidé co mluví spisovně a v práci musí jít příkladem. (učitelé, inženýři atd..) Doufám, že jsem pomohla, AHOJ.