Hammy

Je rozdíl mezi připojením monitoru k počítači HDMI nebo DVI kabelem?

Mám obě možnosti připojení, ale nejsem si jist, zda-li to není jedno.
Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hlada

Není. Jsou to shodné signály zapojené do jiného typu konektoru.
Do odkazu jsem dal převodní tabulku.

Zdroj: http://www.bu­cek.name/stran­ky/ruzne/zapo­jeni_konektoru/za­pojeni-konektoru.php?ces­ta=Video+kabe­ly/HDMI-B+na+DVI-D

Další odpovědi
led

HDMI prenáša rýchlejšie viac dát a na rozdiel od DVI prenáša aj zvuk bez problémov. Overte si, či vaša grafická karta je schopná cez DVI prenášať aj zvuk, väčšina kariet to nedokáže. Pokiaľ ide o samotný kábel, ten ako píše Hlada, je schopný zvuk prenášať.

mosoj

Není. HDMI přenese více dat za jednotku času.

cochee

HDMI je novější a dosud vyvíjený standard na rozdíl od DVI, které už se nevyvíjí. Může proto přenášet jemnější rozlišení obrazu, stejně jako je schopno od určité verze přenášet i zvuk a ethernetový signál. Platí však, že to, co je schopno přenést DVI (s výjimkou analogových signálů, které jsou na některých specifikacích DVI přítomny), přenese HDMI taky a naopak signál HDMI, který se vejde do specifikací DVI, tak DVI přenese.

V dokumentaci ke grafice tvého PC (jde o PC?) může (ale nemusí) být uvedeno, že některá vysoká rozlišení už není možno přenést pomocí DVI a musí se použít HDMI výstup.