iceT

Je rozdil mezi notorikem a alkoholikem?

U nas doma se notorik rikalo tomu,kdo moc pil,jinak vim,ze slovni spojeni NOTORICKÝ napr lhár,nebo jine se take pouziva.

Nejlepší odpověď
Bumbes

tato závislost je rozdělená na 3 fáze:
1 – piják, postupným pitím je čím dál více opilý.
2 – alkoholik, je dost imunní proti opití, hodně vydrží.
3 – notorik, opije se už po malém množství a má neustále nutkání něco pít (alkohol)

Další odpovědi
quentos

již jen k druhé části otázky: notorik opakovaně podléhá obv. nějakému zlozvyku (Slovník cizích slov ED), tedy nejen pití, ale třeba taky jmenovanému lhaní, někdo třeba může být taky notorický děvkař, notorický hazardní hráč apod.