Je reálné zvýšení spotřeby tepla objektu v GJ a současně snížení spotřeby téhož tepla měřeného v přepoč. korig. dílcích?

Dobrý den,
v návaznosti na vyúčtování za r.2009 se dovoluji dotázat na reálnost paradoxní situace, která mi vyplývá z jednoduchého porovnání dat uvedených ve vyúčtování r. 2009 a r. 2008.

Z rozúčtování celkových nákladů tepla přiváděného do objektu je prostým porovnáním hodnot uvedených let zřejmé, že došlo meziročně k nárůstu spotřeby tepla kvantifikovaného v GJ asi o 3%(433,31GJ /445,83GJ). Toto, snad správně, přičítám mj. nepříznivým povětrnostním vlivům letošní zimy. Stejně tak umím pochopit i nárůst jednicové ceny za GJ dodaného tepla.

Avšak táž spotřeba tepla, kvantifikovaná v tzv. přepočtených korigovaných dílcích naopak vykazuje pokles asi o 10% (459.571,90 / 415.368,38 korig. dílků).

Dle mého názoru má uvedený paradox podstatný vliv na následný výpočet spotřební složky rozúčtování nákladů na vytápění, které jsou následně alokovány mezi jednotlivé členy SVJ resp. domácnosti. Z dopadu na výpočet nákladů za vytápění se mi přepočet na korigované díly jeví spíše jako fabulace dodavatelské firmy.

Jako technický laik si nedokážu tento paradox vysvětlit, navíc jakékoliv dotazy na toto téma mi zůstávají nezodpovězeny. Technické aspekty problému (kde a jak je měřena spotřeba v GJ a v přepočtených korig. dílcích) ani zodpovědnost zvolených představitelů SVJ za akceptaci takto naměřených hodnot nedokážu posoudit.

Předem Vám děkuji za reakce a názory.
S přáním příjemného dne
Jiří P.

e-mail: Ji.Pi01@seznam.cz

Ji.Pi01@seznam.cz

Odpovědi
ReHu

Chtěla jsem napsat svůj názor, ale nějak tápu v těch faktech.