kacka_jelin

Je RAW kakao to samé jako holandské kakao?

Jaký je tedy rozdíl? Obsahuje jedno z nich fruktozu či jine sladidlo?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Není to to samé.
Holandské kakao je obchodní označení jednoho druhu pravého kakaa. Raw potraviny jsou něco zcela jiného.

Další odpovědi
marci1

RAW kakao je vyrobeno z nepražených kakaových bobů. Nepražené kakaové boby jsou koktejlem vitaminů, minerálů a antioxidantů. Hlavní nutriční látky jsou zničeny a oslaben jejich zdravotní účinek, pokud je kakao zahříváno, praženo nebo namleto.
http://www.zdravi-dieta.cz/raw-vs-obycejna-cokolada

Holandské kakao vymyslel nizozemský chemik Van Houten, je vyrobeno z pražených kakaových bobů a obsahuje navíc alkalické soli pro zjemnění hořké chuti. 🙂

Šidlo

raw kakao nikto tepelne neupravil a tak môžete mať doma breberky z džungle, kde to kakao rástlo…neverte, že to tamojší zberači umyli

a potom môžete mať tie breberky aj v sebe, ked to zjete

neodporúčam v žiadnom prípade deťom ,chorým, tehotným, seniorom