Rokio

Je puštění rodiny s párem se dvěma dětmi přede mě dobrý skutek, nebo jsem se dopustil zla?

Čekal jsem u doktora, kde platí: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“ (poznámka: To platí u pacientů, kteří byli objednáni na ten den, kdy se sejdou u toho lékaře.)

Já jsem byl v čekárně první. O pár minut později tam přišli matka a otec se dvěma malými dětmi.

Já jsem jim dovolil jít první, jelikož jsem věděl, že já mám daleko více času než oni a hlavně z důvodu, abych udělal dobrý skutek.

Myslíte si, že jsem se dopustil dobrého skutku, udělal jsem hloupost, nebo jsem někoho přímo poškodil?

poznámka: Moje asistentka si myslí, že jsem udělal dobrý skutek a můj psychiatr řekl, že přednost má V KAŽDÉM případě žena (rodinu tvořili dvě osoby něžného pohlaví), a to i ve frontě.

Odpovědi
Drap

dopustil jsem se dobrého skutku

Dobrého skutku se člověk nedopouští, ale dobrý skutek činí.

Arne1

dopustil jsem se neutrálního skutku

Sice jsi se dopustil dobrého skutku v křesťanském pojímání světa, ale na druhé straně jsi prokázal svou slabost – jsi tímto způsobem využitelný a vydíratelný.

tatanka

dopustil jsem se dobrého skutku

Thundeus

dopustil jsem se špatného skutku