Avatar uživatele
anonym

Je protizákonné když bych měl projekt a lidé by na něm zveřejňovaly odkazy na filmy?

Rád bych spustil projekt, kde by lidé mohli sdílet odkazy na filmy ke stažení. Pro vložení odkazu či jeho kliknutí je nutné souhlasit s podmínkami ve smyslu toho že Vložený obsah nepodléhá majiteli ale osobě která ho zveřejnila, to by znamenalo že ten kdo by zveřejnil tak by to byl „majitel toho odkazu“, to by znamenalo že já jakož to majitel kdybych pouze se staral o údržbu tohoto projektu a nezveřejňoval bych odkazy ke stažení filmu tak bych správně neměl být nějak postihován zákonem.

Tak že můj dotaz je, zda-li je protiprávní to kdybych měl vlastní projekt a lidé by vkládaly odkazy na filmy např. na Ulož.to, ale na Ulož.to by to vlastně nenahrály, tento projekt by byla pouze „spojka“ mezi filmem a úložným prostorem.
Doplňuji:
Ještě že mám univerzální adresu 🙂 Tak tam jen zruším políčko pro download a je to. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, Marinak, Jan~Kroupka, GTA Andreas před 4122 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

ano je …stahovani filmu je trestne ..a tudiz odkazy na stahovani filmu ..taky je to nabadani k trestne cinosti…
Doplňuji:
neco jineho je ale stahnout si torrent ..je to vlastne jen soubor s inhormacemi o souboru filmu atd..a stahnuti neni trestne..(takze zverejnit a stahnout torrent neni protipravni. je to trestne az kdyz ho pouziji torrent ke stazeni onoho filmu tak je to trestne ..bohove to je ale pakec co?…

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Ano, je. Stahování filmů sice trestné není, ale je tresté poskytovat ten obsah pro stahování a ty bys tomu napomáhal.
Doplňuji:
No vida, tři různé odpovědi, každá jiná: teď babo, raď, která je správná? ;)

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

Jestliže filmy nebudou na tvém serveru uloženy, nebudeš porušovat zákony (zatím,protože neprošla PIPA, SOPA, ACTA, …). Jak řekli piráti: „odkaz neni zločin“.

Dlouho se po nějakém podobném webu koukám, jestli si vzpomeneš, rád bych se na tvůj projekt kouknul :)
Doplňuji:
ještě to teda doplním, jestli jsem to správně pochopil, ty tam nic nebudeš nahrávat a uživatelé také ne, kromě odkazu, na tom nic protiprávního neni.
Webmaster např. na této stránce vkládá také odkazy a rovnou udělá v html, aby sis filmy u něj mohl shlédnout: http://www.raj­filmy.cz/#_ ; http://www.sle­dujuserialy.cz/
Ani bys tam nemusel mít to potvrzení, které by tě mělo chránit.

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Ale vždyť takové servery už existují! www.warforum.cz , www.warezforum.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

jako majitel takového serveru nejsi povinen kontrolovat každý vložený link, na upozornění jej však musíš zkontrolovat a smazat. Tzn. právní kličky jsou tam tak složité, že je to prakticky nepostihnutelné. Už jen fakt, že prakticky jediný způsob jak tě upozornit je doporučený dopis

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já bych řekla, že k tomuto není žádný soudní judikát vydaný nejvyšším soudem. Proto na tvoji otázku nejde odpovědět. Existuje sice několik rozsudků obecných soudů, ale ty nejsou nikterak pro posouzení závazné, až to někdo dotáhne k nejvyššímu soudu a ten v této věci vydá rozsudek, pak teprve bude možné ti správně odpovědět. Zatím jsou to vše jen dohady, nikdo z nás nemůže vědět, jak by soud věc posoudil. Pravdou je, že takové stránky existují, ale jestli legálně nebo ne, to si netroufnu tvrdit.
Doplňuji:
Cochee to dobře napsal, každá odpověď je jiná, a stejně je na tom i právní výklad této věci, pokaždé jiný.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GTA Andreas

Ale vždyť to je všechno blbost ne? To by bylo nelegální posílat linky přes Skype, email, a taky si to říkat. To už internet slouží jenom pro reklamu?

před 4057 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

to jsi jako napsal na benga ze si chces zalozit takovej server ?…no to chce odvahu klobouk dolu…lol

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Přesněji na odbor Policejní internetové kriminalistiky 🙂 Rád chci o tom něco vědět, než budu za to pykat 🙂

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

co myslis univerzalni adresou?

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No nyní jsem napsal na Polici oddělení internetové kriminalistiky, tak že čekám na odpověď 🙂

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Podle mě ti odepíšou citaci zákona a vylož si ho sám. Opravdu neexistuje žádné rozhodnutí, které by nutilo obecné soudy posuzovat věc jako zákonnou, či protizákonnou. Pokud by došlo na soudní spor, tak vše by záleželo na tom na jakého soudce natrefíš.

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To je pravda, ale než něco spustím tak chci mít právně doloženo že to co dělám není protiprávní 🙂

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

Všem by měl být tvůj server jiný, než třeba warforum?

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Protože WerForum je na všechno 🙂 Toto by bylo vyloženě jen na filmy

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

oprava:„V čem“

před 4122 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek