Nezadany

Je, prosím Vás, přítel (-kyně.) totéž, co kamarád (-ka.) ?

Nejlepší odpověď
annas

Podle SSČ Z hlediska jazyka jde o synonyma, tedy slova podobného významu.

Kamarád = člověk, kterého velmi dobře znám a mohu se na něj spolehnout

Přítel

  1. kdo si s někým dobře rozumí a je mu příznivě nakloněn
  2. kdo je k někomu v důvěrném, sexuálním vztahu; partner

3.kdo je někomu, něčemu nakloněn; stoupenec, příznivec

Kamarád je člověk, kterého znám např. z dětství, . ze školy, spojují nás zájmy, atd., hraji v životě běžnou roli.

Pravý přítel si najde najde čas i když ho nemá, bere nás se všemi chxybami, je oporou v nesnázích, umí podat pomocnou ruku, nezávidí atd.

Přítel je ten, kdo pomůže, i když zavoláme v nevhodnou dobu. Kamarád to nesnáší, upřednostňuje své zájmy.

Když se pohadáte, kamarád se neozve, přítel zavolá a žádá o vysvětlení.
Je toho mnohem víc..

Říká se, že je lepší jeden přítel než 10 kamarádů … …

Další odpovědi
anonym

Přítel by měl být i kamarád, milenec, vrba, … všechno dobré v jedné osobě

anonym

V dnešní době je slovo „přítel(kyně)“ úplně něčím jiným než bývalo dříve.
Dneska se používá místo slova milenec (milenka) a nebo místo slova manžel (ka), protože jak jinak jedním slovem říci, že je to ten(ta) s kterou žiju na hromádce (bez oddacího listu).
Dříve byl(a) přítel(kyně) víc než kamarád.Jak tady píšou, přítelovi(kyni) se mohu svěřit s důvěrnostmi, kamrád je ten s kterým (ou) mám stejné zájmy, chodím na pivo či jen tak si posedět u kávy.

anonym

Podle kontextu…
Přítelkyní nazývám holku, s níž chodím – kamarádek mám víc.
😉

huxa

Ano. Nemám přítelkyni ani kamarádku.
Doplňuji:
Jééé, omlouvám se, četl jsem „je pro vás“ 🙂
Ano, občas je přítelkyně synonymum pro kamarádku, ovšem může být i pro tvou dívku.

Libuška123

Není je to o dost víc než kámoš(-ka)