Je prokázané, že používání špuntových sluchátek poškozuje sluch?

Prosím zašlete mi k odpovědi i odkaz na studii, či článek, ze kterého jste čerpali.
Doplňuji:
edit: Mám na mysli ty, které se používají například u MP3 přehrávačů.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
briketka10

Ne

ne

Další odpovědi
mosoj

Ne

Doplňuji:
Nic ti zasílat nebudu, ale protože jsem sloužil na vojně jako letecký mechanik něco o ochraně sluchu vím.
Používání ucpávek do uší ( je jich vícero druhů) sluch nepoškozuje, ale nechrání ho dostatečně, pokud ho vůbec chrání !! Zvuk vniká do hlavy i lebkou v zátylku.Proto o něco lépe na tom jsou ušní chrániče ( „sluchátka“) a vůbec nejlépe, je na tom protihluková přilba.
Nejde jenom o ochranu sluchu ale také o ochranu vestibulárního ústrojí. A to nejlépe splňuje ta protihluková přilba. Přesto musí lidé kteří pracují v silném hluku chodit na pravidelné kontroly sluchu a vestibulárního ústrojí.

Nicméně průšvih je , že poškození sluchu se začíná projevovat až v pozdějším věku. Poškození vestibulárního ústrojí ihned ( špatný odhad vzdálenosti a pod.).

anonym

Ne

Nutí tě snad někdo nebo něco si pouštět muziku na plné pecky?

Josif

Ne

Někde jsem slyšel, že způsobují vibrace lebky, ale to nemůžu tvrdit určitě.
Ale určitě záleží na hlasitosti. Já mám třeba u iPodu možnost nastavit maximální doporučenou hlasitost, podle norem EU.
Takže bych řekl, že i špuntová sluchátka jdou používat bez následků.

marci1

Ano

Bohužel anketa má jen dvě možnosti. Myslím, že špuntová sluchátka sluch nepoškozují. Sluch poškozuje „přehnaná hlasitost“ ve sluchátkách. Pokud má někdo třeba v tramvaji zapnutá sluchátka a ostatní ty jeho „decibely“ slyší také, pak si jistě sluch poškozuje. A nejhorší je, že následky hlasité hudby se neprojeví hned, ale až později. Proto jsem volila ano, málokdo si hlasitost nastaví jen nízkou. Sluchátka moc nepoužívám, ale když ano, třeba i v tramvaji, tak opravdu „piánko“. Nedokáži si představit, že by mi partner někdy v budoucnu řekl : Miluji tě a já bych to neslyšela. 🙂 ♥
Doplňuji:
Doporučuji sluchátka používat spíše jen občas. 🙂

Roxana

Ano

Ano i ne. Záleží, co myslíš? Protihluková? Nebo ty k mp3?

Každopádně, pokud myslíš ty k mp3 a mobilům na poslech hudby, tak důležitá je použitá hlasitost ve sluchátkách, basy atd. Asi se zeptej na ORL, kde ti lékař určitě na nějaké studie odkázat může spolehlivě.

jáára

Ano

arygnoc

Ano

mosoj

Jo takhle. Tak to je generační nepochopení. Omlouvám se. Nicméně nemluvíš o špuntech ale o jisté formě sluchátek.
Pokud si necháš řvát do uší jakékoliv sluchátka , sluch ti to poškodí.
100 dB a více trvale poškozuje sluch. U špuntových sluchátek je navíc akustický tlak na bubínek vyšší i při nižší hlasitosti.

Roxana

souhlas…špunty jsou v uchu natlačeny hodně blízko bubínku a nepropouští zvuk tolik ven jako sluchátka, která jen přiložíte na vnější ušní část