Je prokázané, že používání špuntových sluchátek poškozuje sluch?

Prosím zašlete mi k odpovědi i odkaz na studii, či článek, ze kterého jste čerpali.
Doplňuji:
edit: Mám na mysli ty, které se používají například u MP3 přehrávačů.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 50% Ne 50%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne

ne

Další odpovědi:

Zlatý

Ne

Doplňuji:
Nic ti zasílat nebudu, ale protože jsem sloužil na vojně jako letecký mechanik něco o ochraně sluchu vím.
Používání ucpávek do uší ( je jich vícero druhů) sluch nepoškozuje, ale nechrání ho dostatečně, pokud ho vůbec chrání !! Zvuk vniká do hlavy i lebkou v zátylku.Proto o něco lépe na tom jsou ušní chrániče ( "sluchátka") a vůbec nejlépe, je na tom protihluková přilba.
Nejde jenom o ochranu sluchu ale také o ochranu vestibulárního ústrojí. A to nejlépe splňuje ta protihluková přilba. Přesto musí lidé kteří pracují v silném hluku chodit na pravidelné kontroly sluchu a vestibulárního ústrojí.

Nicméně průšvih je , že poškození sluchu se začíná projevovat až v pozdějším věku. Poškození vestibulárního ústrojí ihned ( špatný odhad vzdálenosti a pod.).

Ne

Nutí tě snad někdo nebo něco si pouštět muziku na plné pecky?

Ne

Někde jsem slyšel, že způsobují vibrace lebky, ale to nemůžu tvrdit určitě.
Ale určitě záleží na hlasitosti. Já mám třeba u iPodu možnost nastavit maximální doporučenou hlasitost, podle norem EU.
Takže bych řekl, že i špuntová sluchátka jdou používat bez následků.

Zlatý

Ano

Bohužel anketa má jen dvě možnosti. Myslím, že špuntová sluchátka sluch nepoškozují. Sluch poškozuje "přehnaná hlasitost" ve sluchátkách. Pokud má někdo třeba v tramvaji zapnutá sluchátka a ostatní ty jeho "decibely" slyší také, pak si jistě sluch poškozuje. A nejhorší je, že následky hlasité hudby se neprojeví hned, ale až později. Proto jsem volila ano, málokdo si hlasitost nastaví jen nízkou. Sluchátka moc nepoužívám, ale když ano, třeba i v tramvaji, tak opravdu "piánko". Nedokáži si představit, že by mi partner někdy v budoucnu řekl : Miluji tě a já bych to neslyšela. :-)) ♥
Doplňuji:
Doporučuji sluchátka používat spíše jen občas. :-))

Pokročilý

Ano

Ano i ne. Záleží, co myslíš? Protihluková? Nebo ty k mp3?

Každopádně, pokud myslíš ty k mp3 a mobilům na poslech hudby, tak důležitá je použitá hlasitost ve sluchátkách, basy atd. Asi se zeptej na ORL, kde ti lékař určitě na nějaké studie odkázat může spolehlivě.

Bronzový

Ano

Zlatý

Ano

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Jo takhle. Tak to je generační nepochopení. Omlouvám se. Nicméně nemluvíš o špuntech ale o jisté formě sluchátek.
Pokud si necháš řvát do uší jakékoliv sluchátka , sluch ti to poškodí.
100 dB a více trvale poškozuje sluch. U špuntových sluchátek je navíc akustický tlak na bubínek vyšší i při nižší hlasitosti.

Pokročilý

Roxana

souhlas...špunty jsou v uchu natlačeny hodně blízko bubínku a nepropouští zvuk tolik ven jako sluchátka, která jen přiložíte na vnější ušní část

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.