Avatar uživatele
anonym

Je prokázané, že používání špuntových sluchátek poškozuje sluch?

Prosím zašlete mi k odpovědi i odkaz na studii, či článek, ze kterého jste čerpali.
Doplňuji:
edit: Mám na mysli ty, které se používají například u MP3 přehrávačů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3309 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Ne

ne

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ne

Doplňuji:
Nic ti zasílat nebudu, ale protože jsem sloužil na vojně jako letecký mechanik něco o ochraně sluchu vím.
Používání ucpávek do uší ( je jich vícero druhů) sluch nepoškozuje, ale nechrání ho dostatečně, pokud ho vůbec chrání !! Zvuk vniká do hlavy i lebkou v zátylku.Proto o něco lépe na tom jsou ušní chrániče ( „sluchátka“) a vůbec nejlépe, je na tom protihluková přilba.
Nejde jenom o ochranu sluchu ale také o ochranu vestibulárního ústrojí. A to nejlépe splňuje ta protihluková přilba. Přesto musí lidé kteří pracují v silném hluku chodit na pravidelné kontroly sluchu a vestibulárního ústrojí.

Nicméně průšvih je , že poškození sluchu se začíná projevovat až v pozdějším věku. Poškození vestibulárního ústrojí ihned ( špatný odhad vzdálenosti a pod.).

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ne

Nutí tě snad někdo nebo něco si pouštět muziku na plné pecky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Josif

Ne

Někde jsem slyšel, že způsobují vibrace lebky, ale to nemůžu tvrdit určitě.
Ale určitě záleží na hlasitosti. Já mám třeba u iPodu možnost nastavit maximální doporučenou hlasitost, podle norem EU.
Takže bych řekl, že i špuntová sluchátka jdou používat bez následků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano

Bohužel anketa má jen dvě možnosti. Myslím, že špuntová sluchátka sluch nepoškozují. Sluch poškozuje „přehnaná hlasitost“ ve sluchátkách. Pokud má někdo třeba v tramvaji zapnutá sluchátka a ostatní ty jeho „decibely“ slyší také, pak si jistě sluch poškozuje. A nejhorší je, že následky hlasité hudby se neprojeví hned, ale až později. Proto jsem volila ano, málokdo si hlasitost nastaví jen nízkou. Sluchátka moc nepoužívám, ale když ano, třeba i v tramvaji, tak opravdu „piánko“. Nedokáži si představit, že by mi partner někdy v budoucnu řekl : Miluji tě a já bych to neslyšela. 🙂 ♥
Doplňuji:
Doporučuji sluchátka používat spíše jen občas. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roxana

Ano

Ano i ne. Záleží, co myslíš? Protihluková? Nebo ty k mp3?

Každopádně, pokud myslíš ty k mp3 a mobilům na poslech hudby, tak důležitá je použitá hlasitost ve sluchátkách, basy atd. Asi se zeptej na ORL, kde ti lékař určitě na nějaké studie odkázat může spolehlivě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Jo takhle. Tak to je generační nepochopení. Omlouvám se. Nicméně nemluvíš o špuntech ale o jisté formě sluchátek.
Pokud si necháš řvát do uší jakékoliv sluchátka , sluch ti to poškodí.
100 dB a více trvale poškozuje sluch. U špuntových sluchátek je navíc akustický tlak na bubínek vyšší i při nižší hlasitosti.

před 3309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roxana

souhlas…špunty jsou v uchu natlačeny hodně blízko bubínku a nepropouští zvuk tolik ven jako sluchátka, která jen přiložíte na vnější ušní část

před 3308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek