Liliana Steh

Je prohlížeč Tor opravdu anonymní?

Prohlížeč Tor bývá používán jako synonymum k anonymnímu surfování po internetu. Je ale opravdu anonymní? Nebo to má nějaký háček? A pokud to záleží na nastavení, jak si nastavit opravdu to nejbezpečnější?

Nejlepší odpověď
fcoop

Vždycky existuje nějaký „háček“.
Určitě to není tak,že si pořídíš „cibuli“ a můžeš pak bez následků plachtit po Netu.

Je dobré vědět,že TOR systém používají i ti,kteří mají spoustu důvodů,aby tzv. „neměli ksicht“.

Tor (původně z The Onion Routing – „cibulové síťování“) je technologie, která má zajistit anonymitu komunikačních toků v datové síti. Využívá sítě serverů, které si mezi sebou posílají komunikaci uživatelů. Komunikace je „zabalená“ do několika zašifrovaných vrstev jako jádro cibule (z čehož je odvozen název technologie). Každý server po cestě má přístup pouze k jedné vrstvě. Po rozšifrování sobě určené „slupky“…
.......buď objeví další zašifrovaná data a celý obsah přeposílá dál,
nebo objeví data určená do internetu a odesílá je pryč z torové sítě do vnějšího internetu.

http://www.in­staluj.cz/maga­zin/tor-browser-anonymizace-sifrovani-a-hluboky-web

Další odpovědi
anonym

Asi ti to pomůže v tom, že ti Google nebude ukládat historii na své servery, bude to automaticky mazat cookies a pojit se přes jiné IP ale moc nevím, k čemu ti Tor bude?
Je anonymní, ale pokud se nechystáš na nelegální činnost, tak nevidím důvod, proč ho používat. A hlavně – na internetu nejsi nikdy anonymní.