kilimany

Je prohlížeč Opera zdarma?Jakou má spotřebu.Je to u všech prohlížečů stejné?

Odpovědi
chudst

Opera je samozřejmě zdarma. „Jakou má spotřebu“ – přesně netuším, co tím myslíte, jak je výkonná? Ze prohlížečů FF, IE, Chrome je nejpomalejší, ale má úžasnou vychytávku: komprese stránek, což hrozně využívám s mobilním internetem.

Že je nejpomalejší, nevadí – protože je to v řádech milisekund a člověk moc nepozná rozdíl. FireFox má zase vychytávky ve spoustě pluginů – a teď ta 15. verze se mi moc líbí, že je i rychlá a nebere tolik paměti.

Chrome pracuje výborně z pamětí – ale zase když stahuje větší soubor, tak se stahování sekne.

A teď si vyberte =) Já osobně používám normálně FF a jsem s ním plně spokojen – obzvláště teď s tou novou verzí.
Doplňuji:
Bohužel jsem hledal a nenalezl jsem aktuální testy současných prohlížečů. Všechno výše je z vlastních zkušeností. Pokud si vyhledáte na internetu starší testy, neberete je moc vážně, protože co bylo v jedné verzi špatně je vylepšeno – a naopak co bylo výborné dají občas pryč.

SteimlX

co se týče spotřeby ramek, tak z mojí zkušenosti žere nejmíň právě opera, teda krom ff. ten jsem nezkoušel, ale pravdou je, že kvůli hře bloodmoon mám třeba 8 lišt + stahování a ostatní bejkárny a cca jednou za 2 a půl hoďky se mi opera total kousne.

anonym

Také využívám Firefox, ten je prostě nejlepší. Operu jsem zkoušel pouze na mobilu, takže nedovedu posoudit. Co se týče Chromu, je zbytečně přeceňován, není rychlejší než nový Firefox a IE a má dost chudé nastavení. Doporučuji jednoznačně Firefox.