Pokročilý

Je prodlužovák spotřebič?

Pani v Elektře mi sdělila,že každý prodlužovák u výrobku je jako samostatný spotřebič.Je to pravda?Opravdu bere el. proud navíc?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Sice nespotřebovává energii (nějaký nepatrný odběr tam je protože má vodič odpor), ale musí se pravidelně kontrolovat a provádět na něm revize.

Další odpovědi:

Zlatý

Paní v Elektře je blondýna,že ?Prodlužovák není spotřebič!

Bronzový

Prodlužovák není samostatný spotřebič, ale ohebný vodič pro přenos a rozvod el. proudu, určitě nebere el. proud navíc.
Paní v elektře zřejmě nedostala školení, jaké zboží prodává.

Pokročilý

No já to chápu trošku jinak. Nespotřebovává elektrickou energii, ale musí splňovat normy. Nějak podobně to snad myslela, pokud to není kráva.

Zlatý

Teď jde o to kdo je větší blondýna.
Kolik je vám let ?

Zlatý

Opravdu odborník na pravém místě !!!prodlužovák vám jen elektřinu ze zásuvky propojí o kus dál kam potřebujete ,nemám pravdu?

Diskuze k otázce

rvrablik

Prodlužovačka s vypínačem a ochranou proti blesku (tzv. přepěťová ochrana), což je samostatný výrobek, MŮŽE MÍT vlastní spotřebu!!!

Konkrétně mám osobní zkušenost s výrobcem APC, vlastní spotřeba je pak kolem 3W a vůbec na ni nemusí být zapojen žádný spotřebič!!!

Tj. pokud zapomenete na to, že ji máte zapojenou (např. za skříní...), tak máte spotřebu elektřiny zbytečně vyšší o 72Wh/Den čili 2,2kWh/Měsíc. Při ceně asi 5kč/kWh je to vyhozených 11Kč/M a 132kč/R...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.