Avatar uživatele
maruš

Je prodlužovák spotřebič?

Pani v Elektře mi sdělila,že každý prodlužovák u výrobku je jako samostatný spotřebič.Je to pravda?Opravdu bere el. proud navíc?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4918 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Sice nespotřebovává energii (nějaký nepatrný odběr tam je protože má vodič odpor), ale musí se pravidelně kontrolovat a provádět na něm revize.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Paní v Elektře je blondýna,že ?Prodlužovák není spotřebič!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
myšpulín

Prodlužovák není samostatný spotřebič, ale ohebný vodič pro přenos a rozvod el. proudu, určitě nebere el. proud navíc.
Paní v elektře zřejmě nedostala školení, jaké zboží prodává.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hudler

No já to chápu trošku jinak. Nespotřebovává elektrickou energii, ale musí splňovat normy. Nějak podobně to snad myslela, pokud to není kráva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Teď jde o to kdo je větší blondýna.
Kolik je vám let ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Opravdu odborník na pravém místě !!!prodlužovák vám jen elektřinu ze zásuvky propojí o kus dál kam potřebujete ,nemám pravdu?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
rvrablik

Prodlužovačka s vypínačem a ochranou proti blesku (tzv. přepěťová ochrana), což je samostatný výrobek, MŮŽE MÍT vlastní spotřebu!!!

Konkrétně mám osobní zkušenost s výrobcem APC, vlastní spotřeba je pak kolem 3W a vůbec na ni nemusí být zapojen žádný spotřebič!!!

Tj. pokud zapomenete na to, že ji máte zapojenou (např. za skříní…), tak máte spotřebu elektřiny zbytečně vyšší o 72Wh/Den čili 2,2kWh/Měsíc. Při ceně asi 5kč/kWh je to vyhozených 11Kč/M a 132kč/R…

před 4699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek