maruš

Je prodlužovák spotřebič?

Pani v Elektře mi sdělila,že každý prodlužovák u výrobku je jako samostatný spotřebič.Je to pravda?Opravdu bere el. proud navíc?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Sice nespotřebovává energii (nějaký nepatrný odběr tam je protože má vodič odpor), ale musí se pravidelně kontrolovat a provádět na něm revize.

Další odpovědi
anonym

Paní v Elektře je blondýna,že ?Prodlužovák není spotřebič!

myšpulín

Prodlužovák není samostatný spotřebič, ale ohebný vodič pro přenos a rozvod el. proudu, určitě nebere el. proud navíc.
Paní v elektře zřejmě nedostala školení, jaké zboží prodává.

Hudler

No já to chápu trošku jinak. Nespotřebovává elektrickou energii, ale musí splňovat normy. Nějak podobně to snad myslela, pokud to není kráva.

mosoj

Teď jde o to kdo je větší blondýna.
Kolik je vám let ?

hanulka11

Opravdu odborník na pravém místě !!!prodlužovák vám jen elektřinu ze zásuvky propojí o kus dál kam potřebujete ,nemám pravdu?

rvrablik

Prodlužovačka s vypínačem a ochranou proti blesku (tzv. přepěťová ochrana), což je samostatný výrobek, MŮŽE MÍT vlastní spotřebu!!!

Konkrétně mám osobní zkušenost s výrobcem APC, vlastní spotřeba je pak kolem 3W a vůbec na ni nemusí být zapojen žádný spotřebič!!!

Tj. pokud zapomenete na to, že ji máte zapojenou (např. za skříní…), tak máte spotřebu elektřiny zbytečně vyšší o 72Wh/Den čili 2,2kWh/Měsíc. Při ceně asi 5kč/kWh je to vyhozených 11Kč/M a 132kč/R…