Ema159

Je prodej kofeinu nějak omezen věkem?

Zdravím, někdy se mi stane, že jsem už unavená, ale potřebuju být přitom ještě chvíli vzhůru, abych si dodělala například nějaké věci do školy, a tak jsem se rozhodla, že bych si mohla koupit kofein v tabletkách, vzhledem k tomu, že kafe nepiju a do nějakých energy drinků se mi taky nechce, jsem usoudila, že to bude asi nejlepší řešení a navíc by mi to i nějakou dobu vydželo, jelikož opravdu zas tak moc často být delší dobu nepotřebuji, ale občas se tak stane. Zajímalo by mě tedy hlavně, zdali je koupě kofeinu nějak omezena věkem, nebo jej může koupit kdokoliv a také kde vůbec bych ho mohla sehnat, aniž bych ho musela objednávat přes internet. V lékárně?
Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
cochee

Komerčně dostupný přípravek Kofein K je balení 10 tablet obsahujících po 100 mg kofeinu a jde o doplněk stravy, nikoliv lék, bylo by tedy velmi podivné, kdyby platilo jakékoliv omezení pro prodej. Je jen uvedeno, že je nevhodný pro jedince mladší 16 let a těhotné a kojící ženy. Pro info, jedna tableta odpovídá přibližně obsahu kofeinu v jednom „průměrném“ šálku kávy. Jako kafař ti ale můžu prozradit, že při pravidelném užívání zjistíš záhy, že… už ten kofein jaksi… přestal fungovat. Dnes v naprosté pohodě vypiju kafe a jdu chrnět, usnu úplně stejně jako bych si tu kávu nedal.

dubraro

Nevím, jestli se vůbec kofein jako chemikálie veřejně prodává. „Energetické“ nápoje a kofeinové bonbony se prodávají bez omezení.

Šidlo

toto radšej neskúšajte, v 30 budete závislá na energeťákoch!

navyše, ak máte pod 16, tie tablety nie sú pre vás vhodné

lepšie než káva je sladený zelený čaj alebo kakao – ale nesmú byť teplé!

čajový a kakaový kofeín sa uvoľňuje pomaly a funguje dlho a bezpečnejšie

Ph.dr Gatsby

Každá látka která svým zpusobem potlacuje nebo naopak zvysuje koncentraci ma vždz nejake omezení skrze fyziologicke riziko ale pokud to není nejka obrovský časté není problem ale vzkompenzuj si to cukrem abz si vydržela

cochee

Probůh, doktore, on tě nikdo nezabije, když si to po sobě před odesláním přečteš a opravíš a tím zpozdíš odeslání příspěvku dejme tomu o dvě až tři minuty…