Jakub

Je prodej bytu důvodem k povinnému odhlášení z trvalého pobytu?

Vzhledem k tomu, že chci změnit lokalitu, prodávám byt. Jiný zatím nemám, tak bydlím u příbuzných.Mohu si ponechat starou adresu trvalého bydliště, než budu mít novou, aniž bych porušil nějaký zákon?
Jde mi o administrativní stránku , kdy musím měnit veškeré doklady, včetně registrační značky auta.Jedná se o dobu maximálně půl roku, kdy bych musel celý proces opakovat.

Odpovědi
setapouch

Pokud to nebude vadit kupujícímu, z pohledu zákonů je to jedno, ty nic takového nezakazují.

ivzez

Prodej bytu sám o sobě ne (např. když někdo prodá
nemovitost a vymíní si v ní doživotní bydlení – věcní břemeno).

Důvodem je změna místa pobytu.

Pokud se dohodnete s majitelem, může Vám tam trvalý pobyt nechat ještě nějakou dobu po koupi bytu. Nebude-li ale souhlasit, může Vám trvalý pobyt zrušit on sám (vlastnictví bytu doloží výpisem z katastru, skutečnost, že v bytě už nebydlíte potvrdí sousedé).

Pak byste si musel tuším do 14 dnů požádat o výměnu OP.

___

Trvalý pobyt si odhlásit nemůžete. Můžete se pouze přihlásit
k trvalému pobytu v jiném místě – úřad zároveň zruší dřívější
trvalý pobyt.

Podle mne jedině dohoda s novým majitelem…

gagaga

Pokud prodavate soukrome, nebo pres R.K., tak kupujici si vzdy pohlidaji, aby ve smlouve byl uveden datum, do kdy se musite odhlasit z mista trv. bydliste. Vetsinou je to 30 dni. Pak jsou i uvedene pokuty, za kazdy mesic, pokud tak neucinite.
Muzete se ale na datumu domluvit s kupujicim .
Ale budete to mit asi tezke.

  • iv-