Je prodávající firma při nákupu na e-shopu povinna dodat fakturu v Kč?

Je prodávající firma při nákupu na e-shopu povinna dodat fakturu v Kč? Koupil jsem příslušenství ke kameře v e-shopu, který byl v češtině a v Kč. Objednávka a její potvrzení bylo také v češtině. Po obdržení zboží dobírkou jsem po rozbalení zjistil, že je přiložená faktura v eurech od nějaké slovenské firmy, která prodávala toto zboží prostřednictvím e-shopu v cz. Do tohoto zjištění jsem neměl ani ponětí, že to bude vyúčtováno v eurech. Protože mi to dělá nyní problém v účetnictví a firma odmítla vydat fakturu v Kč, ptám se: opravdu není povinna mi dodat fakturu v Kč? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Neni. Přepočti si ji v aktualním kurzu

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud ta firma nemá sídlo v ČR, určitě není povinna vystavit fakturu v Kč (to, že web je ´česky´ s tím nemá nic společného)...

Zaúčtuj fa podle kurzu ČNB z daného dne.
;-)

Stříbrný

Bohužel nevím odpověď, ale vím kde se to dozvíte přesně.
http://business.center.cz/…
Stačí okopírovat dotaz.

Pokročilý

Souhlasím s kolegy a jaký problém v účetnictví? Stačí částku přepočítat denním kurzem podle ČNB. Je to rychlé a jednoduché.

Diskuze k otázce

kilyk

Přepočítat si to v kurzu umí každej, kdo vychodil základku ale jak jsem psal, dělá to problém v účetnictví, protože je v jiných státech jiný daňový zatížení atd..., takže to tak jednoduchý není. A když pošlou fakturu z Mongolska, tak na to taky bude člověk čučet jako puk.

Bronzový

Hans51

Nemyslím si, že je vhodné útočit na někoho, kdo se Vám svojí odpovědí snažil pomoci.

kilyk

Rozhodně jsem to jako útočení nemyslel, jen jsem chtěl zdůraznit, že to není tak jednoduchý. Možná pokud je někdo přecitlivělej tak to tak mohl vnímat a tak se omlouvám.

Zlatý

gecco

Je to tak jednoduchý - poptej se nějaké účetní...
;-)
Problém případně odlišného daňového zatížení nesouvisí s měnou faktury.

kilyk

Bohužel ano, protože jsem dobírku doplatil se slovenskou daní. Nyní budu asi muset požádat firmu o vrácení slovenské DPH a následně doplatit českou DPH - dopisování, zdržovačka... Ale jak říkáš, je to jednoduchý budu se muset zeptat účetní nebo Mařky daňařky, prostě někoho kdo ví vo co go. Přesto všem díky za snahu.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.