Avatar uživatele
kilyk

Je prodávající firma při nákupu na e-shopu povinna dodat fakturu v Kč?

Je prodávající firma při nákupu na e-shopu povinna dodat fakturu v Kč? Koupil jsem příslušenství ke kameře v e-shopu, který byl v češtině a v Kč. Objednávka a její potvrzení bylo také v češtině. Po obdržení zboží dobírkou jsem po rozbalení zjistil, že je přiložená faktura v eurech od nějaké slovenské firmy, která prodávala toto zboží prostřednictvím e-shopu v cz. Do tohoto zjištění jsem neměl ani ponětí, že to bude vyúčtováno v eurech. Protože mi to dělá nyní problém v účetnictví a firma odmítla vydat fakturu v Kč, ptám se: opravdu není povinna mi dodat fakturu v Kč? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neni. Přepočti si ji v aktualním kurzu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud ta firma nemá sídlo v ČR, určitě není povinna vystavit fakturu v Kč (to, že web je ´česky´ s tím nemá nic společného)…

Zaúčtuj fa podle kurzu ČNB z daného dne.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Bohužel nevím odpověď, ale vím kde se to dozvíte přesně.
http://busines­s.center.cz/bu­siness/diskuze/
Stačí okopírovat dotaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cizrna

Souhlasím s kolegy a jaký problém v účetnictví? Stačí částku přepočítat denním kurzem podle ČNB. Je to rychlé a jednoduché.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kilyk

Přepočítat si to v kurzu umí každej, kdo vychodil základku ale jak jsem psal, dělá to problém v účetnictví, protože je v jiných státech jiný daňový zatížení atd…, takže to tak jednoduchý není. A když pošlou fakturu z Mongolska, tak na to taky bude člověk čučet jako puk.

před 3052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Nemyslím si, že je vhodné útočit na někoho, kdo se Vám svojí odpovědí snažil pomoci.

před 3052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kilyk

Rozhodně jsem to jako útočení nemyslel, jen jsem chtěl zdůraznit, že to není tak jednoduchý. Možná pokud je někdo přecitlivělej tak to tak mohl vnímat a tak se omlouvám.

před 3052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Je to tak jednoduchý – poptej se nějaké účetní…
😉
Problém případně odlišného daňového zatížení nesouvisí s měnou faktury.

před 3052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kilyk

Bohužel ano, protože jsem dobírku doplatil se slovenskou daní. Nyní budu asi muset požádat firmu o vrácení slovenské DPH a následně doplatit českou DPH – dopisování, zdržovačka… Ale jak říkáš, je to jednoduchý budu se muset zeptat účetní nebo Mařky daňařky, prostě někoho kdo ví vo co go. Přesto všem díky za snahu.

před 3052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek