Ignác

Je přípustné z ekologického a právního hlediska, vysypat v lese 100 tun shnilých jablek ?

Nejlepší odpověď
beer

100 tun je i pro lesní ekosystém přílišné množství, zejména pak na malém prostoru. Není to proto přípustné z obou hledisek.

Další odpovědi
McArthur

Ze 100 tun se dá vyrobit bioplyn. To je ekonomičtější a ekologičtější.

Jinak z právního hlediska vysypat takové množství legální není.

gecco

Ne – a ani ´neshnilých´.

dnb

100 tun?
Z ekologickeho hlediska to lesu nevadi, jablka se velmi rychle rozkladaji a tvori vyzivnou pudu, tim nemyslim udelat nekde obri hromadu zhnilich jablek, ale pekne po troskach na urcitych mistech rozprostrit po vetsi plose.
Z pravniho hlediska je to ovsem prestupek proti verejnemu poradku, za ktery muze byt udelena pokuta az ve vysi 50 000 k.
Je tedy nutno, při takoveto akci, se domluvit s lesni spravou.

arygnoc

technicky vzaté by to nemal byť pre les problém.
technicky vzaté by to pre les mohlo byť zaťažujúce, keď to tam budete na nákladiakoch voziť.

no a v neposlednom rade – každý les niekomu patrí – treba sa dohodnúť s majiteľom lesa.

;-Q