Rokio

Je přiměřená agresivita v sebeobraně agresivitou?

Bránit se musí každý

Odpovědi
Emefej

Přiměřená agresivita je při sebeobraně nutností. Aby měla sebeobrana šanci na úspěch, musí být provedena důrazně a bez odkladu. Zfetovaného magora s mačetou kecama nezastavíš.

Drap

Agresivita je vždy agresivita i při obraně.

kodl67

U nás to nebývá většinou jednoduché,soudy trestají často i napadeného,který použil nepřiměřenou obranu,je to na palici,bohužel je to tak.Ale pokud se ocitneme v roli toho napadeného,ra­cionální přemýšlení jde stranou,není na to ani čas…adrenalin rozhodne-zachraň si kůži za každou cenu

gecco

Myslím, že se snažíš o příliš složité ´slovíčkaření´ a kapku se v tom motáš…
😉
Agresivita je pořád agresivitou…
Sebeobranu, resp. nutnou obranu, pak definuje trestní zákoník ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40 ), §29…

Šidlo

každý trochu príčetný človek je agresívny – niekto má agresívnu osobnosť na 0,1% a niekto na 50% – to vám zistí napr. meyers-briggs test

dobrá agresivita je práve obrana – seba, rodiny, blízkych ale aj majetku a presvedčenia ( v týchto prípadoch len do istej miery!)

dobrá agresivita je tiež usmrtenie organizmov kvôli jedlu, liekom (viete koľko liekov sa vyrába z veľrýb, prasiat.....atď,) oblečeniu…aj celková úprava krajiny kvôli civilizovanému životu je vlastne agresivita

dobrá agresivita nie je zlá lebo má dobrý úmysel a konštruktívne výsledky

áno, brániť sa musí každý trochu príčetný človek

kodl67

gecco:nejsem advokát abych studoval trestní zakoník.Pokud chci odpovědět svými slovy,musím to napsat jak to beru já tak jaképak slovíčkaření…chtěl bych te vidět teda když tě obstoupí v noci 3 čmoudi jak přemýšlíš co je v tr.zákoníku,abys na ně nebyl náhodou agresívní při svojí obraně.Sorry zase jsem se rozepsal:D

gecco

To je rozdíl mezi teorií a praxí…
😉
Ale protože znám i TZ, vím, že nesmím způsobit ´větší´ škodu, než hrozila mně (napadenému) a mohu se bránit jen, dokud trvá útok (tedy např. při hrozbě smrti smím útočníka zabít, ale nesmím jej zranit, pokud už ´utíká´)…
😉