Fun1k

Je příběh o chlapci Royovi z Hochů od Bobří řeky založen na skutečném příběhu?

Doplňuji:
Já vím, o čem je kniha, četl jsem jí. Má otázka je jiná.

Nejlepší odpověď
annas

Roy Farell je literární postava, kterou vymyslel Jaroslav Foglar a kterou popsal ve své knize Hoši od Bobří řeky.

Tištěný zdroj.

Další odpovědi
tom004

Knížka vypráví o partě kamarádů ze staré čtvrti. Jeden z nich, který se jmenuje Rikatan, je uznávaný jako vůdce party. Ostatní si říkají Drobeček, Kytičkář, Větrník, Grizzly, Pirát, Šťoura a Stopař. Jednou jim Rikitan vyprávěl příběh, který se udál na Bobří řece ve Sluneční zátoce a hlavními hrdiny byli Forell se svým malým synkem Royem. V jejich blízkosti žili Indiáni a ti Roye seznámili s indiánským způsobem života. Příběh sice skončí smutně, ale Roy se ukáže jako hrdina. Všichni chlapsi se chtějí Royovi podobat a na jeho počest si začnou říkat Hoši od Bobří řeky. Rozhodnou se, že splní třináct různých úkolů a budou tomu říkat ulovení třinácti bobříků. Každý bobřík představoval nějaký úkol vyžadující mrštnost, obratnost, zručnost, sílu nebo sebeovládání. A za každou vykonanou zkoušku dostanou jeden barevný knoflík a ten si přišijí na svetr a každý bobřík bude mít jinou barvu. Kdo docílí jako první všech 13 bobříků, bude mít čestnou přezdívku Roy. Při plnění úkolů spolu zažijí spoustu dobrodružství a stanou se z nich opravdoví kamarádi.

Zdroj: http://irefera­ty.lidovky.cz/2/508/Ho­si-od-Bobri-reky-Foglar-Jaroslav