Kapicka

Je při basketbalu důležitá výška a mohutnost?

Zdravím,
mám takový problém.Začnu od začátku.
Ve čtvrtek jsme při tělesné výchově hráli basketbal a já jsem už měla nějaký tušení,že to nebude ono.Celý rok jsem ho nehrála max jsme se s basketbalovým míčem protahovali a házeli si s dvojicí.Poté jsme si měli jít udělat skupinky asi po 5.Každý kapitán si volil ať už kvůli kamarádství nebo jen,že ten dotyčný je dost obratný.Já jsem bohužel zůstala mezi posledníma.Mrzelo mě to,ale nijak jsem to neřešila.Nakonec jsem byla ve skupině,kde jsem znala pár lidí.Hráli dvě družstva na půlce hřiště takže na jedné pulce 2v2 a na druhé 2v2.Začla hra a my byli na řadě první.Odpískalo se a já jen koukala a stála a v duchu si říkala:"Do háje co se dějě?Už se hraje?Co mám dělat?…
Abych to řekla co nejpřesněji,byla jsem úplně vypatlaná.Neuměla jsem z toho nic.Pak jsem se snažila trochu zapojit,ale všichni tam byli takoví velcí a mohutní,takže jsem neměla šanci dostat se k míči.Hráli jsme to totiž zároveň i s klukama a to pak bylo.Já jsem právě po mamce takové malé a drobné postavy.Nějak jsem si na to zvykla,ale např.mě to někdy dost omezuje ve sportu,ve kterém se chci snažit a chci ho umět a porozumět mu.Ale nemůžu.K míči jsem se absolutně nedostala a když už,tak jen jsem jich pár vytrhla z ruky.Poté se stala dost nepříjemná situace.Já běžela k míči a můj soupeř též.Asi mě neviděl,já jeho ne,ale jak běžel tak jsme se srazili a on do mě narazil jak bizon a shodil mě na zem.Vyvázla jsem s odřeným kolenem.Omluvil se to jo,ale že by třeba učitelka se mě zeptala jestli mi něco není,tak to ne.Věřte,že to opravdu byla rána jako blázen.Pak jsem ten basketbal nějak dohrála ale příští je v pondělí a já mám strach.Mám strach,že mě zase někdo shodí,že se ztrapním,že týmu zkazím celou hru a tím pádem mě v další hře nebude nikdo chtít.Umíte hrát basketbal i když nejste velcí a ani mohutní?Znáte někoho takového?Jak to pak ten člověk hraje?Potřebuju tomu přijít na kloub,chci ho umět hrát.Je mi 15,takže už asi moc neporostu,mám právě že jen 155 a asi 43kg.Takže si asi umíte představit.Asi minulý rok jsem začala pořádně cvičit a posilovat,abych alespoň trochu zapadla mezi ostatní.V jistých věcech je docela dobrý,ale třeba ten basketbal.To vážně nevím.Budu hrozně moc ráda za každé vaše rady a snad pochopíte můj problém

Odpovědi
štamgast

Výška je důležitá velmi.

everest

V zadnem pripade neni dulezita vyska,sam mam 197cm a kdyz te to nebavi tak ti to proste nepujde.Zrovna vcera jsem cetl o basketbalistovi ktery ma 163cm a je jeden z nejlepsich takze hlavu vzhuru.

honza19hk

u basketbalu se prostě stane,že tě někdo sundá,ostatně jako v každym sportu.viz fotbal ,hokej,atd…
Pokud se ti nic nestalo ,tak hraj dál,dobré je koukat i za sebe pokud tedy se bojíš,že tě zase někdo sundá.
Hele jám měřím 206cma basketbal taky hraju ale taky se prostě stane,že mě někdo sundá.To je bohužel u sportu běžná věc.