AnnieCuoco

Je právně v pořádku když naleznu na internetu rodné číslo svého známého?

Je to fyzická osoba v insolvenci (konkrétně osobní bankrot). U některých dokumentů, které se dají volně stáhnout z webu, je rodné č. začerněno ale u některých ne.

Odpovědi
zzzzz

r.č. by se zveřejňovat nemělo, ale žijeme v ČR a u nás co se nesmí, se v klidu dělá. Můžete se obrátit na úřad pro ochranu osobních údajů s konkrétním dotazem. Je možné, že je zde i nějaká vyjimka. Dle mého názoru, k identifikaci postačí jméno, adresa a datum narození.

Mapel

Záleží na dokumentu. Některé jsou povinně zveřejňovány včetně rodného čísla.