NASA2

Je pravda, že každý „den“ má 48 hodin ?

„Svět“ je „rozdělen na "časové pásma“

Jakýsi „bod“ 0 (nula) je v „Anglii“ … Od Anglie na jednu stranu je to 12 hodin a na druhou je to také 12 hodin …

Budu mí k dispozici „stopky“ – klasické stopky, které „měří“ čas stejně jako klasické hodiny …

Když v „Japonsku“ začne „den“ a já „spustím stopky“ tak po 12-ti hodinách „dorazí ten den“ do Anglie…

Dalších 12 hodin se „ten den zdrží v Japonsku“ … na stopkách budu mít tedy už 24 hodin …

Z Japonska se „konec toho dne“ vydá do Anglie … bude mu trvat 12 hodin než tam „dorazí“ …

Na stopkách v Japonsku budu mít tedy už 36 hodin …

Z Anglie „ten den“ bude pokračovat směrem k Japonsku a „urazí“ dalších 112 hodin než „skončí“ …

Na stopkách v Japonsku budu mít v té době o dalších 12 hodin více tedy 48 hodin …

Je to pravda ???

Jen tady doplním cosi malého:

Je pravdou, že časová pásma se „mění“, „upravují“ „pozměňují“ a pod. …

Vycházím však z 24 hodinového systému (a je tedy zcela jedno jak velký je ten či onen stát – samozřejmě, že některé státy jsou tak velké, že se „v nich“ nachází více časových pásem, ale „kvůli“ obchodu, trhu a ekonomice se to prostě a jednoduše nějak udělat „muselo“ …)

Beru to tedy „selským rozumem“ a co nejjednodušeji :

V Japonsku se „narodí“ den …

Tento den se jmenuje : 1

Tento den je z „gumy“

Jakmile se v Japonsku tento den „narodí“ tak ihned se začne „natahovat“ směrem k Anglii …

Jeden konec tohoto dne se natahuje a druhý zůstává stále v Japonsku …

Jakmile se den 1 natáhne až do Anglie tak na (stopkách) jsem zmáčknul „mezičas“ a mám tam 12 hodin …

Den 1 se natahuje dále z Anglie a natáhne se do maximální délky (která by správně měla odpovídat délce „poledníku“) a zároveň při tom jakmile den 1 je natažen na maximální délku jsem zmáčknul další mezičas na stopkách v Japonsku – ukazují mi 24 hodin …

V tomto okamžiku se den 1 „zachytí“ někde těsně „před Japonskem a začne se "smršťovat“ … „zmizí z Japonska“ … v Tomto okamžiku se v Japonsku „narodí“ den 2 …

Den 2 se začne také natahovat těsně za dnem 1 …

Jakmile se den 1 smrští do Anglie stisknu mezičas a na stopkách mám 36 hodin (existuje současně den 1 i den 2) (den 1 už je „na světě“ ale už 36 hodin) … za to den 2 je „na světě“ zatím jen 12 hodin (od svého „narození“)

Jakmile se den 1 smrští „úplně“ a bude jakoby kompletně celý někde těsně před Japonskem tak už nebude vůbec na „časové ose“ a tedy „skončí“ a já v tom okamžiku stisknu mezičas na stopkách a mám tam 48 hodin … tedy den 1 „byl na tomto světě celkem 48 hodin“ nebo-li existoval 48 hodin nebo-li „dožil se 48 hodin“ nebo-li měl 48 hodin …

„Úmrtím“ dne 1 se natáhne do své maximální délky den 2 a začne se také smršťovat …

Jakmile se den 2 začne smršťovat tak „zmizí“ z Japonska – tedy v Japonsku „už jakoby umřel“ …

Ten den 2 však jakoby „žije“ na oné časové ose (avšak mimo Japonsko) …

V Japonsku už však „není“ přítomen, protože to přes „Humpolec“ bere zase směrem k Japonsku …

Takže než „kompletně“ tedy „celosvětově“ „umře“ čas 1 tak v Japonsku „umře“ i čas 2 …

Než tedy „celosvětově“ „umře“ jeden den tak v Japonsku „umřou“ dva
dny …

Možná to tak není, ale Ti co vymysleli „časovou“ osou vymysleli i tuto „pravdu“ …

A protože údajně „čas“ jsou „peníze“ (tedy kdysi se to říkalo) tak to vymysleli asi kvůli „penězům“ …

A to, že tím „poškodili“ jak „peníze“ tak i „čas“ je tedy zřejmé …

Nejlepší odpověď
gecco

Absolutně nechápu, o čem píšeš…
___
Den má 24 hodin a nikam „nerazí“…
😉
A – mimochodem, časových pásem je 40 (pokud vím) – a to z důvodů ´organizačních), kukni na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Časové_pás­mo .
_____________­____________________

Aha – tak pokud to doplnění považuješ za „selský rozum“, doporučuju ti odborníka – ideálně na lůžkovém oddělení…
😁

Další odpovědi
Drap

Je to blábol. Den má 24 hodin.Den je uměle stanovená jednotka podle pohybu země. Čas se nikde nezdrží.

Lamalam

Nesmysly. Dovolíš osobní otázku? Co ty v tom NASA vlastně děláš?

Dochy

Napsals to příšerně. A zamotal ses v tom (nebo jsi to napsal tak příšerně žes v tom zamotal nás a to je ještě horší)

Pokud máš na mysli to co se domnívám, že např. když vybereš vhodná místa na zemi, tam budeš mít pozorovatele a oni Ti budou (třeba telefonem) podávat online hlášení včetně informace o místním přesném čase, pak se může stát, že např. záznamy s datem 15.12.2015 budeš dostávat 48 hodin, pak ano, je to pravda.
Vzhledem k tomu že podle wiki máme časová pásma v obydlených částech země od –11 do +14, pak to může být i o něco víc…

Mc Merkurion

i kdyby to bylo o 90% kratší,tak je to hrůza >>> už to nehul,máš nějakej blbej matroš…

Agneta

Podle tvé definice dne by ten den mohl taky být nekonečný – tedy budeš-li se na Zem dívat z kosmické lodi…takže odkud chceš ten den posuzovat?
Světlý den pro určité místo na Zemi má někdy nulu (sev. Skandinávie v zimě) a jindy 24 hodin (tamtéž v létě). V místech, kde svítí slunce stále (tedy např. v Česku) už si ten den můžeš hezky protáhnout – budeš-li v letadle letět na západ…
Takže to tvoje „je pravda?“ je relativní pravdou:D

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C3%A1smov%C3%A1_ne­moc

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Casov%C3%A9_p%­C3%A1smo

cochee

„Poslušně hlásím, pane obrlajtnant, mám na tohle odpovědět?“

Josef Švejk

anonym

Málo studujete fakta příteli…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Slune%C4%8Dn%C3­%AD_%C4%8Das

…a pak mluvte.