Je pravda, že každý "den" má 48 hodin ?

"Svět" je "rozdělen na "časové pásma"

Jakýsi "bod" 0 (nula) je v "Anglii" .... Od Anglie na jednu stranu je to 12 hodin a na druhou je to také 12 hodin ...

Budu mí k dispozici "stopky" - klasické stopky, které "měří" čas stejně jako klasické hodiny ...

Když v "Japonsku" začne "den" a já "spustím stopky" tak po 12-ti hodinách "dorazí ten den" do Anglie...

Dalších 12 hodin se "ten den zdrží v Japonsku" ... na stopkách budu mít tedy už 24 hodin ...

Z Japonska se "konec toho dne" vydá do Anglie ... bude mu trvat 12 hodin než tam "dorazí" ...

Na stopkách v Japonsku budu mít tedy už 36 hodin ...

Z Anglie "ten den" bude pokračovat směrem k Japonsku a "urazí" dalších 112 hodin než "skončí" ...

Na stopkách v Japonsku budu mít v té době o dalších 12 hodin více tedy 48 hodin ...

Je to pravda ???

Jen tady doplním cosi malého:

Je pravdou, že časová pásma se "mění", "upravují" "pozměňují" a pod. ....

Vycházím však z 24 hodinového systému (a je tedy zcela jedno jak velký je ten či onen stát - samozřejmě, že některé státy jsou tak velké, že se "v nich" nachází více časových pásem, ale "kvůli" obchodu, trhu a ekonomice se to prostě a jednoduše nějak udělat "muselo" ...)

Beru to tedy "selským rozumem" a co nejjednodušeji :

V Japonsku se "narodí" den ...

Tento den se jmenuje : 1

Tento den je z "gumy"

Jakmile se v Japonsku tento den "narodí" tak ihned se začne "natahovat" směrem k Anglii ...

Jeden konec tohoto dne se natahuje a druhý zůstává stále v Japonsku ...

Jakmile se den 1 natáhne až do Anglie tak na (stopkách) jsem zmáčknul "mezičas" a mám tam 12 hodin ...

Den 1 se natahuje dále z Anglie a natáhne se do maximální délky (která by správně měla odpovídat délce "poledníku") a zároveň při tom jakmile den 1 je natažen na maximální délku jsem zmáčknul další mezičas na stopkách v Japonsku - ukazují mi 24 hodin ...

V tomto okamžiku se den 1 "zachytí" někde těsně "před Japonskem a začne se "smršťovat" .... "zmizí z Japonska" .... v Tomto okamžiku se v Japonsku "narodí" den 2 ...

Den 2 se začne také natahovat těsně za dnem 1 ...

Jakmile se den 1 smrští do Anglie stisknu mezičas a na stopkách mám 36 hodin (existuje současně den 1 i den 2) (den 1 už je "na světě" ale už 36 hodin) .... za to den 2 je "na světě" zatím jen 12 hodin (od svého "narození")

Jakmile se den 1 smrští "úplně" a bude jakoby kompletně celý někde těsně před Japonskem tak už nebude vůbec na "časové ose" a tedy "skončí" a já v tom okamžiku stisknu mezičas na stopkách a mám tam 48 hodin ... tedy den 1 "byl na tomto světě celkem 48 hodin" nebo-li existoval 48 hodin nebo-li "dožil se 48 hodin" nebo-li měl 48 hodin ...

"Úmrtím" dne 1 se natáhne do své maximální délky den 2 a začne se také smršťovat ....

Jakmile se den 2 začne smršťovat tak "zmizí" z Japonska - tedy v Japonsku "už jakoby umřel" ....

Ten den 2 však jakoby "žije" na oné časové ose (avšak mimo Japonsko) ...

V Japonsku už však "není" přítomen, protože to přes "Humpolec" bere zase směrem k Japonsku ...

Takže než "kompletně" tedy "celosvětově" "umře" čas 1 tak v Japonsku "umře" i čas 2 ...

Než tedy "celosvětově" "umře" jeden den tak v Japonsku "umřou" dva
dny ...

Možná to tak není, ale Ti co vymysleli "časovou" osou vymysleli i tuto "pravdu" ...

A protože údajně "čas" jsou "peníze" (tedy kdysi se to říkalo) tak to vymysleli asi kvůli "penězům" ...

A to, že tím "poškodili" jak "peníze" tak i "čas" je tedy zřejmé ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Absolutně nechápu, o čem píšeš...
___
Den má 24 hodin a nikam "nerazí"...
;-)
A - mimochodem, časových pásem je 40 (pokud vím) - a to z důvodů ´organizačních), kukni na https://cs.wikipedia.org/… .
______________________________ ___

Aha - tak pokud to doplnění považuješ za "selský rozum", doporučuju ti odborníka - ideálně na lůžkovém oddělení...
:-D

Další odpovědi:

Zlatý

Je to blábol. Den má 24 hodin.Den je uměle stanovená jednotka podle pohybu země. Čas se nikde nezdrží.

Zlatý

Nesmysly. Dovolíš osobní otázku? Co ty v tom NASA vlastně děláš?

Stříbrný

Napsals to příšerně. A zamotal ses v tom (nebo jsi to napsal tak příšerně žes v tom zamotal nás a to je ještě horší)

Pokud máš na mysli to co se domnívám, že např. když vybereš vhodná místa na zemi, tam budeš mít pozorovatele a oni Ti budou (třeba telefonem) podávat online hlášení včetně informace o místním přesném čase, pak se může stát, že např. záznamy s datem 15.12.2015 budeš dostávat 48 hodin, pak ano, je to pravda.
Vzhledem k tomu že podle wiki máme časová pásma v obydlených částech země od -11 do +14, pak to může být i o něco víc....

Bronzový

i kdyby to bylo o 90% kratší,tak je to hrůza >>> už to nehul,máš nějakej blbej matroš...

Stříbrný

Podle tvé definice dne by ten den mohl taky být nekonečný - tedy budeš-li se na Zem dívat z kosmické lodi...takže odkud chceš ten den posuzovat?
Světlý den pro určité místo na Zemi má někdy nulu (sev. Skandinávie v zimě) a jindy 24 hodin (tamtéž v létě). V místech, kde svítí slunce stále (tedy např. v Česku) už si ten den můžeš hezky protáhnout - budeš-li v letadle letět na západ...
Takže to tvoje "je pravda?" je relativní pravdou:D

Bronzový

Nevím jak to kdo vidí!Ale já vidím,že den má 24 hodin.Když ale ráno vstanu o hodinu dřív,tak má 25hodin,a když k tomu jdu ještě o hodinu později spát,tak pak má den 26 hodin!

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

"Poslušně hlásím, pane obrlajtnant, mám na tohle odpovědět?"

Josef Švejk

anonym

Málo studujete fakta příteli...

https://cs.wikipedia.org/…

...a pak mluvte.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.