Je pravdou, že cizinci třeba půl roku, rok, dva nepracují, ale např. cestují po světě? Pak se zase vrátí k práci.

Zajímavé komentáře k otázce z diskuze na idnes: (Můžete na ně i reagovat podle pridělených čísel)

  1. Líbí se mi něpř. cizinci, kteří to zabalí v práci a půl roku, rok, dva nepracují, ale např. cestují po světě. Dle našich personalistů ovšem neodpustitelná chyba. Jako by člověk byl otrok. Pokud někdo dělal za opravdu vysoký plat, tak nemá smysl mít místo, kde si vydělá málo, pokud dotyčný má dosti peněz. A zaplácat tu dobu takto cenu nemá. Cenu má, pokud někdo jde odborně dolů jen trochu. Není pravda, že každá praxe něco dá. Prací u pásu se leda zblbne. Inženýrovi nepolepší, když bude v cihelně tlačit vozíky. On bude i problém, když inženýr začne dělat pojišťováka. Těžko se pak ude vracet k oboru.

Je divná logika, že když člověk nepracuje, tak to je zabitý čas a je lepší být na kase v supermarketu za 10 tisíc.

  1. Zabitý čas je spíš práce, co mě nebaví a za kterou mi nezaplatí, tj. čas má pro mě větší hodnotu. Čas jde využít zajímavé i mimopracovně – číst knihy, učit se něco, absolvovat nějaký kurs, cestovat, sportovat, nebo se zregenerovat od pracovního stresu. Nebyl by pro mě problém si najít více činností, jak čas zaplnit. V práci člověk svým způsobem degeneruje. Většina lidí dělá práci méně zajímavou, chodí hlavně vydělávat, ne bavit se. Co dělají lidi, kteří „jsou za vodou“ jako Macek? Má vystaráno, takže dál nevrtá zuby ani nedělá manažera. Spíš má bohatý společenský život, rekreuje se u vody či na zahradě s nahými dívkami. Naučil se anglicky, čte a překládá z angličtiny. Jiní hrajou golf. Jiní zas trénují fyzičku, běhají, plavou atd. Možností je plno.
  2. To je prece tvuj problem, pokud se uzivis, udelaj si mezeru.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – ale nejen cizinci, dělají to tak i Češi – pokud chtějí…
😉
Ad 1. tak to dělej taky tak – nikdo a nic ti nebrání, mám třeba kámoše, který se ´mezi pracemi´ toulal 13 měsíců po světě
Ad 2. je jen na tobě, jak svůj čas využiješ (o Mackovi info nemám)
Ad 3. jo jo
___
Nějak tvůj ´dotaz´- nebo spíše postesk, nechápu – zřejmě jsi ještě mladý, bez pořádné kvalifikace, bez peněz, bez práce, bez zkušeností, bez cíle…
😉
Pokud sám za sebe dokážeš zodpovědně rozhodovat, prostě dělej, co chceš (mimo porušování zákonů).
Pokud jsi ´stádní typ´, dělej to, co ostatní.

Další odpovědi
lexx

ono je to krapet jinak a složitější…když je vyrazí z práce, mají nějaké odstupné a úspory no tak cestují…jen pro zajímavost: minimální mzda v Dojču je cca 40 000 Kč – přepočteno dnešním kurzem, dobré co, a ceny jsou srovnatelné, u nás často vyšší než v cizině…