annas

Je pravdivý příběh o Vilému Tellovi?

Měl se udál 18. 11. 1307. Ve kterém díle se s touto postavou a jejím příběhem setkáme?

Nejlepší odpověď
vagra

Jen doplním,co tady ještě nebylo řečeno-že dnes je tomu 703 let,kdy Vilém Tell,sestřelil šípem z hlavy svého syna jablko.
Musel to být dobrý střelec!

Další odpovědi
1popelka1

Myslím si, že jde o povídačku, pověst stejně jako Robin Hood. Není to historicky doloženo, některé souvislosti a fakta neodpovídají té době.
Se jménem národního hrdiny Viléma Tella je spojováno město ALTDORF, kde je jeho socha.

Autorem dramatu Vilém Tell je Friedrich Schiller.

Trochu jsem zabrouzdala a našla: http://www.ika­rie.cz/clanek/vi­lem-tell

Zdroj: návštěva města, středoškolské učivo

iceT

Videla jsem kdysi serial o teto postave,nevim jestli je pravdivy.Vzhledem k tomu,ze byly napsany asi dve opery,jmena autoru si nepamatuju,a v Altdorfu,kde stoji socha V.Tella a jeho syna poradaji kazdy rok upominkovou slavnost,tak asi pribeh bude pravdivy,jelikoz kazda legenda ma nekde svuj zaklad.

anonym

Bude to přibližně to samé,jako Jánošík – ten bohatým bral,a chudým dával. Legrační.
Kdo byl v Čechách takový dobroděj? Nějak si nemůžu vzpomenout.
Vlastně – jak jsem mohl zapomenout?!!
Je to fajn,máme jich plné radnice,hl. pražskou.

Zdroj: http://www.ika­rie.cz/clanek/vi­lem-tell