marci1

Je pravdivý citát sira Nicholase Wintona, že nejdůležitější na světě je smích?

„Smích je nejdůležitější věcí v životě. Myslím, že většina lidí se bere příliš vážně, což jim brání, aby se chovali skutečně přirozeně.“
Nicholas Winton
Stačí tak málo, jen se smát. 🙂

http://www.you­tube.com/watch?v=sP1v_7Y­7t_g

Nejlepší odpověď
ivzez

Dala bych přednost svému oblíbenému autorovi (tipnete si bez Google?):
„Humor je solí života. Kdo je jím dobře prosolen, dlouho vydrží.“

Ale částečně souhlasím i s panem Wintonem: „Myslím, že většina lidí
se bere příliš vážně, což jim brání, aby se chovali skutečně přirozeně.“

Další odpovědi
anonym

Né každému je vždy do smíchu, ale rozhodně je důležitý. Nehodí se pro každou situaci, ale díky smíchu se vytvářejí sympatie mezi lidskými tvory. Šoupnul bych jej na druhé místo za zdraví. Když jste zdraví, tak nemáte moc důvodů se nesmát a pokud zdraví nejste, tak není moc důvodů proč se nepokusit občas alespoň usmívat. :)

Myslivec jede vlakem, pušku má na rameni tak nešikovně, že míří hlavní přímo na hlavu souseda. „Nemůžete tu flintu dát jinam?" povídá nervózně cestující. „Co když vám vystřelí?" „Tak ji zase nabiju."

Kepler

Tak autoritářsky bych to netvrdil. Smích je důležitý, ale ne nejdůležitější. Někdy je smát se nevhodné, i když je nám do smíchu. Kdybych se zachoval přirozeně a zasmál se, okolí by si mohlo myslet že jsem přinejmenším mešuge, cynik, ne-li něco horšího. Třeba když při pohřební řeči řeknou, že zesnulý byl dobrý a milující člověk a při tom víme, že to byl grázl.