annas

Je pravdivé toto tvrzení o mužích? Zmiňovaný důvod… Proč a kdy lžou ženy, lžou-li vůbec …

„Pokud muž lže, má pro to dobrý a čestný důvod a dělá to pro blaho druhých.“

Nebo spíš pro své blaho, aby nemusel přiznat chybu…??? Čistému vše čisté …

Nejlepší odpověď
dědapetr

Washington – Přiznejte se, kolikrát jste zalhali své milované polovičce? Časopis Týden přináší zajímavou studii psychologa Phila McGrawa, který zjistil jak jsme s lhaním doopravdy.

Člověk má prý schopnost instinktivně pochopit, co po něm ten druhý chce a následně „poupravit“ svůj následující výrok. McGraw se také zaměřil na rozdíly mezi mužem a ženou. Silnější pohlaví prý za celý svůj život vymyslí až sto tisíc lží, zatímco ženy zalžou „jen“ padesát tisíckrát. Muži tedy v průměru lžou šestkrát, ženy třikrát denně.

Proč to děláme?

Většinou se jedná o tzv. „milosrdné lži“, které mají zabránit hádkám a rozpadu vztahů. Žebříček ženských lží vede pýcha. Pánové již určitě slyšeli frázi „je mi dobře, nic mi není“, že ano? Na druhém místě je popírání koupě nového kusu oblečení. Ženy se schylují na tvrzení, že se jedná o starý kousek nebo že ho koupily ve slevě.

Kupodivu fráze „je mi dobře, nic mi není“ platí i pro muže. Následuje „přísaha“ o posledním drinku a o následné abstinenci „už nepiju“. Třetí příčku obsadila milosrdná lež o tom, že jejich partnerka vůbec nepřibrala a jako vždy je krásná. Do nejčastějších nepravd patří i tvrzení do telefonu „jsem na cestě“.

http://zahranic­ni.eurozpravy­.cz/amerika/19432-kdo-vic-lze-muzi-nebo-zeny/

Další odpovědi
baghira

Myslím, že v tomto případě není mezi pohlavími žádný rozdíl :)

tom004

Nevím,kdy,a kde,ale četl jsem,že „muž lže z nutnosti,žena proto,aby to nezapomněla“. 🙂

hanulka11

Jistě,že lžou i ženy, pohlaví bych nerozlišovala, je to v jedincích a v důvodech proč lžou.
Někdy i milosrdná lež je lepší ,než krutá pravda.

HOMER

Myslím že to pravda není,záleží na jedinci..
U nás doma se říkalo něco jiného:„Kdo lže,ten i krade“.

arygnoc

všeobecně platí, že se lhalo, lže a pravděpodobně lhát i bude.
Někdy se jedná o milosrdnou lež, někdy se jedná o lži, které nemají s milosrdností nic společného.

Myslím, že pohlaví nerozhoduje, lžou jedinci obou pohlaví.

Ženy jsou, podle mne, více vynalézavé, mužské lži jsou jednodušší.