Drap

Je pravdivé : Potrefená husa nejvíc kejhá ?

Osobně si myslím, že je zcela pravdivé. Několikrát se mi to v životě potvrdilo a zřejmě to u některých platí i na odpovědích. Jakou zkušenost máte vy ?
Doplňuji:
Nechápu co je na této otázce závadného ? Některá přísloví postupně ačástečně ztrácejí svou původní pravdivost , některá ne. Na to jsem se ptal. A vymýšlet nějaké postraní úmysly či co mně ani nenapadlo. Kdo mně je trochu zná, tak mě snad ani z takových věcí nemůže podezřívat. A čím by to mohlo porušovat kodex, netuším

Nejlepší odpověď
Lucijej

Je to pravdivé, ale některé kachny se umí dobře maskovat, takže ne vždy se dá podle toho řídit.

Další odpovědi
bolak

Většinou jo, proto je třeba husu potrefit tak aby už kejhat nemohla…

Ale to co říká RyuzakiKate neplatí vždycky, třeba já když si prdnu, tak to hnedka hlásim. A ještě to pustim volume doprava, aby všichni viděli že se nebojím říct nahlas nahlas svůj názor.

Ale je fakt že když dám tichýho, tak taky zapírám a zeptá-li se mě někdo přímo: „ty sis prdnul“ tak vždycky odpovím: „ne ne, takhle já smrdim normálně!“

halt vanilku, tu neukecáš…

www

Je to pravda
a pokud tuším správně, loni tady byla ohledně stejné otázky velká diskuze a kdosi se cítil veeelmi dotčený 😁.

quentos

Mně se teda potvrdil naprostý opak. Co takhle křivé obvinění? Křivě obviněný se bude zcela pochopitelně obhajovat, že on to nebyl, a bude tak činit se zcela přirozenou vehemencí.

anonym

Ga ga gááá!
Mohlo by se rčení přepsat na : Potrefený (potrefený) houser nejvíc kejhá!

anonym

Pánové, jak dlouhou životnost této otázce dáváte? Ani přeformulovat se to nedá tak, aby nenarazila. Tipuju maximálně ještě 5 minut.
To barbakanův dotaz byl méně osobní a šel do háje, než jsem stačila odpověď doplnit.

RyuzakiKate

Rozhodně. Když si ve společnosti prdneš, tak se k tomu asi logicky nepřiznáš, ale budeš se jako první obhajovat, že tys to nebyl, kdežto kdyby si prdnul někdo jiný, tak tobě to bude jedno a budeš mlčet… Nebo se mu smát.
(Nic jiného mě zrovna nenapadlo…)

suaeda

Rovněž souhlasím s tímto pořekadlem. A platí to stejně jak dole mezi plebejci, tak i nahoře včetně toho našeho tzv. „politického spektra“.

Lakeysha

Tohle pořikadlo je naprostá krávovina. Pokud mě obviněj z něčeho špatnýho, tak to budu popírat ať už jsem to udělala nebo ne. Nebo mám mlčet a nechat se buzerovat, čekajíc, že si ten druhej řekne, že když se nebránim, tak za to asi nemůžu???

Damiana

Mám různé zkušenosti. Divil by ses kolik „hus“ a „houserů“ dovede dokonale a v tichosti mlžit a lehce tak hodí vinu na druhého, který pak – i když „kejhá“ ostošest (ale na svou obranu), tak je mu to nakonec houby platné…

manon

Zkušené a bystré husy nekejhaj :) Vědí, že platí,že potrfená husa kejhá :)