Efchen

Je pravdivá teorie,že když se člověk na sport tepleji oblékne,víc spaluje?

Jako že člověk se víc potí,tudíš toho přece víc spálí,nebo je to kravina?
Ale je přece pravda,že za půl hodiny běhu silnější člověk spálí víc než hubený..

Nejlepší odpověď
mosoj

Teplo nemá na kalorickou spotřebu podstatný vliv. Na ochlazování má lidské tělo jiné mechanismy – pocení. Když hodně vypotíš méně vážíš ( o tu vypocenou vodu), ale vzápětí tu vodu musíš dodat. Takže pocením tuk neredukuješ! Pouze pohybem.
V zimě je to trochu jiné. Pokud je tělu zima začíná tělo spalovat tuk i bez pohybu aby udrželo tělesnou teplotu. Takže v takovém případě je energetický výdej vyšší než v létě při stejném pohybu.

Ano člověk s větší váhou musí vydat na stejné množství pohybu více energie, ale zase má z čeho !! On totiž spaluje svůj tuk a ne toho druhého !
Doplňuji:
Ale jinak toho obézního můžeš nasimulovat, když si vezmeš při pohybu nějakou zátěž, třeba těžký batoh na záda. Nejenže více spálíš tuku ( svého)ale ještě více posílíš svaly.