zjentek

je pravda,že za veškeré problémy v komunikaci si může člověk sám vlastní nevědomostí?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě vlastní nevědomost způsobuje problémy, i když ne v každém případě. Záleží i na protějšku. Oprávněně se říká, že „za blbost se platí“. Záleží ale na tom, čím a komu …

Jak napsal francouzský filozof Claude Adrien Helvétius: „Každý dobře vidí to, co vidí, ale nikdo se nemá dost na pozoru před svou nevědomostí a snadno věří, že to, co na věci vidí, je vše, co tam může vidět.“.

Další odpovědi
Drap

Většinou ano. Když ale narazíš na blbce, tak ať děláš , co děláš, problémy stejně nastanou.

Orange

Jak jsi na to přišel? I když možná jo, než zjistím, že je dotyčný idiot, tak to někdy trvá a v komunikaci se problémy objeví.