Georgo2010

Je pravda, že za současných podmínek bude činit důchod u mladších ročníků cca 1/3 příjmů a u starších cca 1/2 příjmů?

Jak se tedy nejlépe finančně zabezpečit na stáří?

Nejlepší odpověď
suaeda

Snižování důchodů asi bude a budeme se hodně divit. Bohužel. Jak se zabezpečit na stáří? Někde v tisku jsem četl anketu a hodně lidí se vyjádřilo na uložení peněz na důchod koupením nemovitosti. Ve stáří si buď přilepšovat jejím nájmem a nebo ji rovnou prodat.
Pak je tu další alternativa, která vynáší podstatně více a ne všichni ji mohou použít. Uskutečnit nákup nepotřebných předražených zbraní, vozidel atd. pro naší armádu.

Další odpovědi
HOMER

Obávám se,že my mladší se za současných událostí důchodu nedožijeme.
…To bych taky rád věděl.

Drap

Obávám se , že to bude ještě o hodněš horší.

anonym

To je neúprosný demokrafický vývoj, populace stárne, dětí se rodí čím dál méně.
Ještě v r. 89 činil průměrný důchod 60% průměrné mzdy, dnes je to jen mírně nad 40%.
Takže ta 1/3 je během pár let celkem reálná.
Ty údaje se vztahují na výši důchodu ze státního průběžného systému. Je to apelace na dnešní mladé, že si musejí daleko více spořit sami, jednak penzijním připojištěním se státní podporou a dalšími formami jako je to běžné ve světě. Zkrátka už se nebude moci spoléhat jen na stát.
Ti, co mají hypotéky na byt, jej na stará kolena budou muset prodat, aby vůbec přežili.
Čeští důchodci mají jeden z nejnižších podílů jiných zdrojů kromě důchodu v EU.
Jiná věc je, zda bude ještě z čeho spořit, při dětech to příliš nejde a tak se dostáváme do začarovaného kruhu s tendencí postupného chudnutí a vymírání.

led

Vy nechcete štátu ušetriť nejakú tu korunku?
Čím nižšie percento z príjmu bude tvoriť dôchodok a čím kratšia bude doba jeho poberania (neskorší odchod do penzie), tým viac štát ušetrí na neproduktívnych peniazoch. Je to smutná realita.

HOMER

Ano jistě,čím více nám stát vezme,tím více mu zůstne.Nebo jinak,čím méně nám stát dá,tím více ušetří na důležitější věci jako jsou např. politické kampaně v době,kdy se zakazuje reklama,žeano?To není žádná smutná realita,ale matematická zákonitost.To je velmi špatný názor,jaké neproduktivní peníze?Ti lidi celý život platili daně a pojištění a ve stáří je necháme pojít hladem,abychom ušetřili nějakou tu korunu?

led

Ono sa to ale praktizuje už teraz v nevýrobných verejných sférach. Konzervujú, alebo znižujú sa mzdy, aby sa ušetrilo… „Úspešne sa ponáhľajú k životnému minimu týchto pracovníkov.“ Aký budú mať potom dôchodok?