samicek333

Je pravda, že vlasy mohou zešednout, když se člověk lekne?

Je to opravdu pravda? Jestli ano, tak jak? V ten okamžik asi ne, to by bylo moc rychlé, ale třeba za jak dlouho?

PS: hledala jsem odpověď v okénku „hledej“, ale nic mi to nenašlo
Doplňuji:
Takže ty šediny potom mohou odrůst a už další nenarostou? Nebo je to pak trvalé?

Nejlepší odpověď
anonym

Znám případ,kdy jeden havíř,přeživší důlní zával,zešedivěl z hrůzy .

Další odpovědi
Drap

Taková změna může nastat. Nezesvětlají však ty už narostlé vlasy, ale ty co vyrůstají, takže asi tak rychle jak komu rostou vlasy.
Většina však takto trvalých změn vzniká přirozeně, díky genetickým změnám.

iceT

Může člověk zešedivět přes noc?

V podstatě ne. Podle odborníků by poněkud krkolomným vysvětlením zbělení vlasů přes noc mohl být pouze poměrně vzácný jev, tzv. difuzní alopecia areata, kdy selektivně a velmi rychle vypadnou jen pigmentované vlasy. Ve kštici tak zůstanou pouze bílé vlasy, do té doby poměrně nenápadné. „K rychlejšímu šedivění vlasů však může vést velký stres, zejména má-li daná osoba k šedivění genetické předpoklady. Změna barvy kštice ale nastupuje postupně, zešedivění již vyrostlého vlasu není stresem možné,“ říká Michaela Havlíčková z Centra zdravé vlasy Dermatovenero­logické kliniky FNKV v Praze.
http://mladaze­na.maminka.cz/scrip­ts/detail.php?id=3906­34

a tady je nějaká pověst

Mezi Dřísy a Sudovým Hlavnem se rozkládaly dříve rozsáhlé, bahnité a močálovité pastviny. Na nich se zejména v podzimních večerech proháněla světýlka nebo bludičky. Kdysi navečer šel Stránský ze Sudova Hlavna do Dřís ke svému švagru vypůjčiti si necky na zabíjení. Když se pozdě vracel domů, objevila se v pastvách náhle světýlka a počala kol něho v divokém reji tančiti. Stránskému se hrůzou zježily vlasy na hlavě a byl mokrý jako myš. Tanec bludiček byl divější a divější. V zoufalství padl chalupník na zemi a necky na sebe přiklopil. Ale světýlka tančila po neckách dál. Ráno uviděl na spodku necek vypálené stopy. Doma se mu všichni podivili. Hrůzou mu vlasy zběleli jako mléko.
 http://www.kos­telnihlavno.cz/po­vesti.htm

Nykki

Sákra ,tak to já budu za chvíli šedivá,protože se lekám několikrát denně úplných blbostí :D