Je pravda, že v Německu neni předepsaná rychlost ale jen doporučená?

Nejlepší odpověď
chudst

Castecne je to pravda; predpisy samozrejme plati, ale dalnice neni omezena. Casto tam byvaji pouze doporucene znacky (ale narazite i na omezovaci). Kazdopadne – kdyz to neni omezeno, muzete si jet jak rychle chcete, nicmene kdyz se potom stane bouracka, tak vam to nemecti policiste sakra spocitaji. Takovy system bych bral i u nas. U nas kdyz se neco stane, tak se dotycnemu temer nic vetsinou nestane. Zaplati pokutu… a to je vsechno. V Nemecku jsou schopni z fleku sebrat ridicak a jeste nasolit pokutu. A 130kmh je u nas take spatne zavedeno, sam jezdim vetsinou 150kmh (na tachometru, ve skutecnosti tak 140) a presto me dalsi auta predjizdi – a proc ne, kdyz na to maji a nikoho neohrozuji.

Další odpovědi
suaeda

Myslím, že to tam platí pro dálniční úseky.

Ella

ano, je to pravda. Ale jenom na dálnicích!
SAmozřejmě značky omezující rychlost se najdou – Němci strašně rádi opravují nové úseky dálnic :) – ale jako takový limit není…
Bylo to super při 40°C ve stínu jet od jezera v mercedesu dvě stě :) ve třinácti to byl cool zážitek :D

gnosis

POZOR, NE VSUDE!

pred tydnem jsem si najel v nemecku asi 1000 km takze:

omezeni plati zhruba na polovine vsech dalnic, poznate to vetsinou podle znacek, ktere je treba sledovat, popr. podle AKTUALIZOVANE gps navigace (alespon ta moje me to hlasila), nebo podle aut. jakmile vas zacnou brat medvedi a beameri zleva o 60 km/h, pravdepodobne jste na neomezenem useku. na neomezenych usecich plati doporucena rychlost 130 km/h. durazne nedoporucuju jezdit vic jak 130 na dvouproudych usecich, 2 kamiony vedle sebe nejsou vyjimkou. pockal bych si na 3 pruhy. navic souhlas s Ellou, pokud chcete opravdu zkusit co vase auto a dovoli (nemyslim si, ze je bezpecne jet vic nez 170 km/h – kdekoli, krome solnych plani a zavodnich okruhu), poradne hlidejte znacky hlasici opravy dalnic. doprava behem oprav byva svedena treba i do jedineho pruhu a rychlost upravena treba i na 60. takze hlidat a nedelat kraviny. samozrejme do nemecka mit auto a povinnou vybavu v naprostem poradku, nemci si na cesich s radosti smlsnou. hlidejte si ostatni auta, nekteri ridici meni pruhy bez blinkru.

kazdopadne nemecka autobahn je zazitek, nesrovnatelne s nasima panelovyma dalnicema, doporucuju si zkusit kazdemu. zvlastni pocit, vedet, ze si nemusim hlidat tachometr. ja si cestu uzil, zadny problem s autobahnpolizei jsem nemel.

gogogod

Ano platí.

DDarent

myslim, že nad 600Kmh jet nemůžete..... :×)

anonym

Ja jen dodam , kde je omezena rychlost , tak se vetsinou i meri. Nemecke dalnice jsou prospikovane radary , pozor na to ! -iv-