je pravda, že v lietadle sa nesmie prepravovať ortuť ?

a to ani napr. v teplomeri.
prečo? (ak pominieme jej toxicitu)

Nejlepší odpověď
badisko

nemam tucha ale ..kdyz litam tak obecne plati ze lahvicka s tekutinou do prirucniho zavazadla ktera ma nad 250ml tak ta do letadla nepatri ..pokud neni zakoupena na letisti a zabalena ve zvlastnim..oba­lu.....jinak noze a veci podobne ..ze daji prevazet v kufrech ..ty jdou do zavazadloveho prostoru a tam ze tezko nekdo dostane …

Další odpovědi
odpomass

Ano.
Zřejmě právě kvůli toxicitě ;)
http://www.prg­.aero/cs/odba­veni-cestujicich/od­baveni-cestujicich/zasady-a-pravidla-bezpecnostniho-odbaveni/predmety-zakazane-prepravovat-v-kabinovych-zavazadlech/

manon

Pravdepodobně do letadel nesmí proto, že v kombinaci s jinými látkami působí třaskavě a šlo by pomocí ní odpálit výbušniny.