darysa

Je pravda,že soud.poplatky,které vložím do soud.sporu i když spor vyhraji se mi nikdy nevrátí? Děkuji Dana

poplatky – soudní spor

Nejlepší odpověď
baghira

Obecně platí, že strana, která ve sporu prohrála, platí i náklady vítězné strany. Pokud prohrála částečně, podílí se částečně. Konečné rozhodnutí o tom, kdo kolik platí, je na soudu.

Jsou výjimky, kdy to neplatí, nebo soud může výjimečně od placení osvobodit atd.

Další odpovědi
Michal Kole

Ten kdo soud prohraje Vám by je MĚL zaplatit a platí i soudní výlohy