JájsemRaibek

Je pravda, že sluneční kolektory ztrácí výkon při vyšších teplotách a pomůže chlazení vodou?

Sice svítí až moc sluníčko, ale je velmi teplo a prý slun. kolektory ztrácí výkon. Pomůže pokud je ochladím vodou?

Jde mi zejména o to chlazení vodou.

Odpovědi
mosoj

Již jsem to zde psal. Ano, zahřátím ztrácí účinnost.

Tady to máš také.

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/376973-spotreba-elektriny-ve-vedrech-roste-az-o-40-procent.html

Mapel

Vyšší teplota je nepřítelem elektroniky. Proto i počítače mají své chlazemí. Polévání vodou nepomůže. Musíte chladit čip a ne obal, proto se přidává chlazení.