BANAN93

Je pravda, že slováci jsou držiteli rekordu o nejdéle trvající válečný stav ????

Tenkrát jsem viděl dokument o nejdelším a nejkratším válečném stavu.
Nejkratší byl : Že nějaký indický princ vyhlásil válku britům, ale na moři u jeho sídla už čekala flotila a vyslala salvu z děl a princ se po 45 minutách vzdal.

a nejdelší prý je že slováci vyhlásili válku USA za 2. světové války a pak prý dělali jako že nic a v podstatě válečný spor pořád trvá :D

Odpovědi
Mc Merkurion

vzhledem k tomu,že válku vyhlasil pravděpodobně Tisův slovenský štát,k jehož následovnictví se nikdo nepřihlásil,tak ne,ale jižní a severní korea jsou stále ve válečném stavu oficiálně

led

Vojnový stav medzi Slovenským štátom a USA zanikol zánikom Slovenského štátu a jeho opätovným začlenením do znovuzlúčenej Československej republiky.
PS.
Myslíte, že by mohlo Československo a potom Slovenská republika mať svoje diplomatické zastupiteľstvá a obchodných zástupcov na území USA, ak by pretrvával medzi nimi vojnový stav de jure?

Emefej

To jsem rád, že to tak dopadlo. Nedovedu si představit ten masakr, až by oba Slovenské MIGy zaútočily na Bílý dům.

led

Ad Emefej,
máte na mysli: Myš, která řvala?
Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa – velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers). Poté co jeden kalifornský vinař začne vyrábět imitaci fenwického vývozního artiklu číslo jedna, Pinotu Grand Fenwick, stihne tuto jedinou anglicky hovořící zemi na starém kontinentě hluboká hospodářská krize. Dědičný ministerský předseda, hrabě Rupert Mountjoy (Peter Sellers), navrhne (s cílem zachránit svou vlast) vyhlásit Spojeným státům americkým válku. Dvacet dobrovolných lučištníků pod vedením velitele vojsk, dědičného polního maršála a vrchního nadlesního Tullyho Bascomba (Peter Sellers), zaútočí na liduprázdný New York, neboť byl vyhlášen cvičný atomový poplach.
http://www.csfd­.cz/film/334-mys-ktera-rvala/
Letitá zkušenost velí, že žádný zápas není předem rozhodnutý a ani podplacený duel nemusí dopadnout podle přání ctihodných úplatkářů. Takže není vyloučeno, že by se dvacítka zběsilých lučišníků v souboji s nejmodernější armádou světa mohla postarat o překvapení a na výsledku USA

led

Ad BANAN93, neverte všetkému, čo prezentujú médiá.