leporela22

Je pravda že sebevrazi nejvíce skákaji pod vlak?

Někde jsem četl že zatím za rok 2014 už pod vlak skočilo 71 lidí
Ale tet vydalo zákon že osoba která skočí pod vlak tak jeho pozůstalí rodina musí zaplatit opravu atd… protože prý je nejvíc sebevrahů skáče pod vlak?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pozůstalí nic platit nemusí! Takový zákon by odporoval ústavě. Pouze dráhy mohou vymáhat škodu, ta jim může být proplacená z dědictví po zesnulém, maximálně však do výše dědictví.
Pokud po tom člověku nebude co zdědit, nikdo se škody nedomůže.

Je to hrozný druh smrti, nechápu, proč si volí něco tak strašného. ☹

Další odpovědi
Drap

Neni to pravda . Nejvíce sebevrahů volí oběšení.
http://www.czso­.cz/csu/redak­ce.nsf/i/sebe­vrazdy_zaj

marci1

Nejvíce sebevražd skokem pod vlak asi není, ale je pravda, že počet těchto sebevražd v ČR stále stoupá.
http://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/smrt-pod-vlakem-v-cesku-stale-castejsi_272052­.html#.UxY0bIX­pDws

MK44

Jen jestli to není výmluva pro zpoždění vlaků. 😉
Ono skákat pod vlak je pěkná pitomost. Poláme vám kosti, uřízne nohy a vy si to pěkně „užijete“, než zhasnete.

Rocker

Myslím že po srážce s člověkem na vlaku moc škody nevznikne.