Avatar uživatele
Registrovaný

Je pravda, že se před veřejností tají, že telegonie funguje jak u zvířat, tak u člověka?

Četl jsem jednu alternativně zaměřenou českou knížku a tam autorka píše, že při vyvrcholení při prvním pohlavním styku partnerka získává energetický kód magnetického pole DNA partnera a ikdyž neotěhotní, tak tento kód v partnerce zůstává a když má dítě potom s někým jiným, tak toto dítě má víc než z 50% zděděné vlastnosti po prvním "uspokojiteli". U zvířat je to při chovu běžně pozorováno (při sledování čistokrevnosti plemen), ale u člověka se k tomu zatím nikdo oficiálně nevyjádřil. Jaký je váš názor? Děkuji
Doplňuji:
*pozn.: a tento jev se právě nazývá telegonie.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Jistě, možné je všechno. Ale můj názor je, že je to nesmysl.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

..."Je pravda, že se před veřejností tají"...???
Před veřejností se tají spousta událostí či myšlenek (jak kdy a jak kde - taky se tomu říká cenzura), ale zrovna tohle je, spíše než cokoli jiného, Smyšlenka... ;-)
..."U zvířat je to při chovu běžně pozorováno"... - nesmysl - uveď jediný relevantní a věrohodný pramen.
A co je to ..."energetický kód magnetického pole DNA partnera"...???
___
Nesmíš věřit všemu, co si přečteš - a zejména to ..."alternativně zaměřené"... si důkladně prověř.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím, co kdo před kým tají. Nicméně výrazy jako "energetický kód magnetického pole DNA" ve mně vzbuzují pochybnosti. Jisté je, že otázka genetiky je prozkoumána toliko z nějaké části. Při čtení "alternativní" literatury je dobré sledovat, zda je autoru zřejmý rozdíl mezi ověřeným poznáním a výmysly či fantazií.

Tzv. telegonie může být unáhleným závěrem vědců devatenáctého století (což lze jistě v souvislosti se stupněm tehdejšího poznání pochopit) na základě jevů, které si dnes vysvětlujeme například existencí recesivních (spících) částí genomu nebo mezidruhovým přenosem částí genomu.

Jen stručně a laicky:

1) k recesivním alelám:

Při početí nového jedince se neuplatňují všechny části genetického zápisu. Některé geny se projeví silně (jsou expresivní), jiné jen málo nebo vůbec ne (jsou recesivní). Nicméně i recesivní části genomu se dědí, jsou součástí genomu nového jedince. Mohou se projevit v příští nebo v další generaci. Tento mechanismu uchovávání nepoužitých genů se v přírodě osvědčil pravděpodobně proto, že druh, který "spící" geny nemá, je méně přizpůsobivý při "nečekaných" změnách prostředí. Je méně variabilní. Pokud se druh zcela přizpůsobí např. teplému klimatu a ztratí geny umožňující přežití ve studeném prostředí, pak při ochlazení klimatu snadno vymře. Zatímco druh, který občas, jaksi zkusmo, vyprodukuje jedince, který je schopen v chladu přežít, je variabilnější. Ano, daný pro chlad vhodný jedinec bude mít potíže v aktuálním teplém prostředí. Ale pokud dojde k ochlazení klimatu, bude to právě on, kdo snáze přežije, zatímco jeho "bratři" vybavení pro teplé prostředí budou v neznázích. A bude to právě on, kdo zachrání druh jako celek před vyhynutím.

Recesivní geny (rec. alely) můžou působit potíže pěstitelům chtivým "čistých" ras například psů nebo koní. Pokud se u feny, o níž se domnívají, že je "čistokrevná", projeví některý recesivní gen, můžou na ní hnát smečky "čistokrevných" psů a ona "čistokrevná" štěňata nevrhne a nevrhne.

2) k "mezidruhovému přenosu":

Je známo, že existují viry. Ty se "zavrtávají" do buněk hostitele a množí se tam. Při tom pravděpodobně do svého genomu zkopírují i některé části DNA hostitelské buňky. Takto obohaceny se pak šíří do dalších hostitelů. Například tak, že na někoho kýchnete. Stejně tak možná mohou ovlivňovat hostitelskou buňku tím, že část své DNA zkopírují do ní. Může být takovou buňkou i buňka zárodečná - spermie, vajíčko popřípadě embryo? V celé této otázce je ovšem výzkum teprve v počátcích. Ale na 50% zděděných vlastností tímto mechanismem to jaksi nevypadá....

Takže, jste-li běloch a Vaše bělošská manželka Vám z porodnice přinesla 50% černouška a tvrdí, že je to projev telegonie, jelikož s černochem něco měla na koleji před devíti lety, zjevně si plete roky a měsíce. Pokud nic o telegonii netvrdí, můžou to mít "na svědomí" dědeček nebo babička, lhostejno zda Vaši nebo manželky. To děcko za to nemůže stejně jako Vy. Jste oba na stejné lodi.

Toliko můj názor. Pro odborný výklad se obraťte na fundovanou literaturu - tedy na takovou, která je co nejméně "alternativně" zaměřená. :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Dobre, to je ( inteligentni a sympaticka) hovadina, ale u hub neco podobneho existuje, a sice pri poziti jedne smrtelne jedovate houby se poprve nic nestane ale az po druhem poziti, a to i az po 30 -letem casovem odstupu nasleduje rychle umrti, nebot byl imunni system naprogramovan - treba pred 30 lety

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Elda Trnimir

Děkuji za odpovědi :). Jenom k té první odpovědi, ""U zvířat je to při chovu běžně pozorováno"... - nesmysl - uveď jediný relevantní a věrohodný pramen" - Šlechtitelé psů mají vyzkoušeno, že když se to neuhlídá a samička má styk s psem jiného rodu, tak ikdyž počne později mládě až díky psu ze stejného rodu jako samička, u mláděte už byly zjištěny zděděné vlastnosti toho prvního samce, už není stoprocentně čistokrevné. Proč, to mi není známo...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1005
Zlatý marci1 818
Zlatý quentos 637
Zlatý iceT 609
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 456
Zlatý led 404
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 384

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.