BEAES

Je pravda, že se po máku blbne, nebo je to jen pověra?

Nejlepší odpověď
anonym

Co se z nezralých makovic vyrábí,ví každý.
Dříve se dával dítěti odvar z makovic,aby bylo hodňoučké a spinkalo,když maminka musela makat na poli.
Když bylo děťátko hodňoučké delší dobu,tak exelentní matematik z něj asi nevyrostl.
Tak jsem to slyšel vyprávět. U babičky na Moravě.

Další odpovědi
Bunnik

Citace z wikipedie: V potravinářském máku, který je pěstovaný v České republice by však morfinu a kodeinu mělo být jen nepatrné množství. Nedávný výzkum provedený lékařským týmem fakultní nemocnice v Plzni, však naznačuje, že hodnoty těchto látek v krvi by mohly ve výjimečných případech dosáhnout hodnot, které sice k navození euforického stavu ještě nevedou, ale mohly by postihnot reakční rychlost řidiče. A při hodnocení policejní hlídkou by velké jedlíky makových koláčů mohlo čekat i obvinění z řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek. [5]

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mák_se­tý

quentos

to už bych musel bejt úplně blbej

elektrikář

Z makovic a máku se dá vyrábět opium. Nejvíc je jej v bílém latexovém mléku v nezralých makovicích,léčiva vykupovala prázdné suché makovice a chemicky jej z nich vyráběla.Odvar z máku se používal jako prášky na spaní.Je asi pravdou že po makových buchtách čeští honzové chytrostí moc nevynikali.Ale kdo ví. Kde jsou ty časy že se dalo sehnat nějaké království i z princeznou.Za zabití draka, draci vyhynuli.

verka

Mák určitě není podmínkou k zblbnutí.V po­hádkách přeci za buchtu s mákem dědeček plnil přání, ale že by blbnul?

BIGFOOT

Ahoj BEAES.Nejen z máku,ale i z piva se pomalu blbne.Ale když nikam nespěcháme…BIGFOOT

Michal

Mám rád makovou buchtu a často ji jím,myslím,že jsem nezblbnul.Asi je podstatné v jaké podobě mák konzumujete.

mosoj

Tak ať už konečně přestanou dodávat ty makové buchty do parlamentu.
Nejdřív becherovka nyní mák. Kam jen ten svět spěje.