Vassiczek

Je pravda,že se okopanina zvaná taro konzumovala ve starověku s lidským masem? Mám to od učitele zeměpisu a nevěřím tomu

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si zajímavý článek v odkazu, kde se dovíte o kanibalismu pravěkém i pozdějším, jeho příčinách.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:XH0-dDtaYgsJ:www.czech-press.cz/index­.php%3Foption%3Dcom_con­tent%26view%3Dar­ticle%26id%3D9­3%253Alidojedi-v-evrop%26Itemid%3D4+Ka­nibalismus+a+sta­rov%C4%9Bk&cd=11&hl=cs&c­t=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
dědapetr

Taro ( / t ɑr oʊ / ) je společný název pro cibule a hlízy některých rostlin v rodině Araceae (viz Taro (rozcestník) ). Z těchto Colocasia esculenta je nejvíce široce kultivovaný, a je předmětem tohoto článku. Přesněji řečeno, tento článek popisuje ‚dasheen‘ forma taro, jiné odrůdy se nazývá eddoe .
Taro je původem z jihovýchodní Asie. [ 2 ] Je to trvalka , tropické rostliny pěstované především jako kořenová zelenina pro jeho jedlé škrobovité corm , a jako listová zelenina a je považován za základ v afrických , oceánské a asijské kultury. To je věřil k byli jeden z nejčasnějších pěstovaných rostlin. [ 3 ] Colocasia je myšlenka k vznikli v Indo-Malayan regionu, možná ve východní Indii a Bangladéš , a šířil se východně do jihovýchodní Asie , východní Asie a tichomořských ostrovů , na západ do Egypta a východní Středomoří , a pak na jih a na západ odtud do východní Afriky a západní Africe , odkud se rozšířil do Karibiku a Jižní Americe . Je známo mnoho místních jmen a často odkazoval se na jak ‚sloní uši‘, pokud je pěstována jako okrasná rostlina .Ostatní v odkazu,Globální Kulinářské použití
http://www.eden-x.cz/topic_con­tent.inc.php?to­pic=167

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ta­ro