leonessa

Je pravda, že se můžou vánoční stromky vracet po Vánocích někam do nábytku?

Myslím tím, jako že by to velký obchod jako je Kika nebo Ikea odkoupil zase zpět? Je to možné, že se něco takového provozuje každý rok? Slyšeli jste o tom někdy?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda to bude platit i v lednu příštího roku, ale Ikea stromky „vykupovala“.

Pokud si koupíte vánoční stromek v IKEA za 499 Kč a v době od 7. do 27. ledna 2012 jej přivezete spolu s účtenkou zpět, získáte 250 Kč na kartě IKEA jako slevu na další nákup. Za každý prodaný kus vysadí společnost IKEA ve spolupráci se Společností přátel přírody Čmelák nový stromek v českých lesích.

zdroj: Sdružení pěstitelů vánočních stromků, IKEA, zahradnictví Tmaň

Další odpovědi
cochee

To jsem neslyšel. Na některých místech mívají v tomto období kontejnery přímo na použité stromky. (Jinak staré stromky rády vykupují například zoologické zahrady, jedná se o oblíbenou pochoutku např. slonů – ale určitě nevykupují použité stromky, kde zůstávají zapomenuty háčky na ozdoby a pod., berou od prodejců stromky neprodané.)

lucka :-D

Pokud ho zakopíš v IKEE, tak ho tam i můžeš vrátit a dostaneš nějaké peníze

elektrikář

Nepoužité stromky jdou použít ke zkrmení pro zvěř, Po pužití rozdrtit na štěpky a použít na topení. jinak bych řekl že ti za něj nikde nic nedají.

Paní O.

V Ikei to tak opravdu funguje, přesně jak píše annas , jestli to tak bude i letos, nikdo neví. Několikrát jsme o tom uvažovali, ale vždycky nás odradila představa převozu stromku se suchými jehličkami v kufru auta ☹